جدیدترین راهنمای انتخاب اقامتگاه در سفر

انتخاب یک اقامتگاه با قیمتی مناسب می‌تواند از هزینه‌های سفر شما تا حد زیادی کم کند. عوامل بسیاری بر روی قیمت اجاره ویلا یا آپارتمان‌های بین راهی تأثیر می‌گذارد. پیدا کردن محلی مناسب برای اقامت یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک سفر است.

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

پیدا کردن محلی مناسب برای اقامت  یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک سفر است. وقتی با تورهای طبیعت‌گردی یا تفریحی سفر می‌کنید زحمت پیدا کردن اقامتگاه را از دوش خود برمی‌دارید و با اطمینان از انتخاب مسئول تور تمام تمرکز خود را بر روی لذت بردن از بازدید از مناطق گردشگری می‌گذارید. انتخاب اقامتگاه مناسب زمانی مهم می‌شود که قصد رفتن به یک سفر خانوادگی را داشته باشید، در این شرایط انتخاب محلی مناسب برای اجاره بسیار با اهمیت است.

انتخاب یک اقامتگاه با قیمتی مناسب می‌تواند از هزینه‌های سفر شما تا حد زیادی کم کند. عوامل بسیاری بر روی قیمت اجاره ویلا یا آپارتمان‌های بین راهی تأثیر می‌گذارد. دسترسی به جاده‌ی اصلی، امکانات، منظره‌‌ی اقامتگاه یا حتی نحوه‌ی رزرو ملک از جمله عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت می‌باشند.  در این مقاله میهمان شو کلیدی‌ترین عواملی که باید در برای اجاره ویلا یا آپارتمان در نظر داشته‌باشید را به شما آموزش می‌دهد.

 

اجاره ویلا - مجله گردشگری میهمان شو

 

اجاره سوییت

سوییت‌ها دم دستی‌ترین انتخاب مسافران برای محل اقامت هستند. سایت‌های زیادی وجود دارند که با وارد کردن تاریخ ورود و تاریخ خروج از هتل امکان رزرو آنلاین سوییت را برای مسافران فراهم می‌کنند. آنچه در انتخاب سوییت باید به آن توجه داشت خواندن کامل نظرات مسافرانی است که قبلا در آن اقامت داشته‌اند.

اگر به صورت کوله‌گردی سفر می‌کنید سوییت پیشنهاد مناسبی برای شما نیست چرا که قیمت سوییت به هیچ وجه با سبک سفر شما همخوانی ندارد. به این نکته توجه داشته‌باشید که ممکن است بتوانید یک سوییت با قیمت بسیار ارزان هم پیدا کنید اما به خوبی به مسیر دسترسی و امکانات آن قبل از اقدام برای رزرو دقت کنید.

کوله گردی یا بک پکینگ

اجاره سوییت - مجله گردشگری میهمان شو

 

اجاره آپارتمان

یکی از پیشنهادات خوب برای اقامت در سفر، اجاره روزانه ملک است. وقتی یک ملک یا ویلا را اجاره می‌کنید خیالتان راحت است که هرآنچه در خانه شخصی خود دارید در این ملک اجاره‌ای هم پیدا می‌شود. افراد زیادی وجود دارند که خانه‌هایی در نقاط مختلف ایران دارند که فعلا در آن‌ها اقامت ندارند به همین خاطر آن‌ها را از طریق سایت‌های رزرو اینترنتی ملک اجاره می‌دهند.

در سایت‌های رزرو اینترنتی ملک شما می‌توانید بسته به مقصدی که قصد سفر به آن را دارید و هزینه‌ای که برای اجاره ملک در نظر گرفته‌اید یک ملک را برای یک یا چند روز اجاره کنید.

 

اجاره آپارتمان - مجله گردشگری میهمان شو

 

اجاره هاستل

هاستل یکی از ارزان‌ترین اقامتگاه‌هایی است که مسافران می‌توانند از آن استفاده کنند. هاستل‌ها انواع مختلفی اتاق برای اجاره به مسافران دارند. بعضی از این اتاق‌ها خصوصی و بعضی دیگر عمومی هستند، اما به طور کلی سرویس‌های هاستل بر پایه‌ی اجاره‌ی فضای اشتراکی به وجود آمده‌اند. منظور از فضای اشتراکی این است که به ازای پرداخت هزینه برای استفاده از یک تخت خواب یک آشپزخانه‌ی مشترک، سرویس بهداشتی مشترک، اتاق ناهار خوری و اتاق خواب مشترک دریافت می‌کنید.

اگر تمایلی برای به اشتراک گذاری فضا با بقیه‌ی مسافران حاضر در هاستل ندارید می‌توانید از اتاق‌های خصوصی استفاده کنید که در اینصورت باید هزینه‌ی بیشتری پرداخت کنید.اما اگر از آشنایی با افراد جدید لذت می‌برید اقامت در هاستل برایتان لذت بخش‌تر خواهد بود.

یکی از جذابیت‌های اقامت در هاستل این است که با افراد از فرهنگ‌های مختلف و آداب و رسوم متفاوت از نزدیک آشنا می‌شوید و چند روزی را با آن‌ها زندگی می‌کنید.

هاستل چیست

 

اجاره هاستل - مجله گردشگری میهمان شو

 

کمپ زدن یا اقامت در چادر مسافرتی

ممکن است بخواهید به دل طبیعت سفر کنید. در اینصورت پیدا کردن هتل یا اقامتگاه برایتان سخت خواهد بود. در این وضعیت بهتر است به فکر چادر زدن یا کمپینگ باشید. کمپ زدن یا ماندن در طبیعت تجربه‌ای بسیار شیرین از سفر به طبیعت بکر خواهد بود. قبل از اینکه به یک سفر طبیعت گردی بروید حتما آموزش‌های بقا در طبیعت یا مبانی ابتدایی برپایی کمپ در طبیعت را به دقت مطالعه کنید.

کمپ زدن در طبیعت

 

کمپ در طبیعت - مجله گردشگری میهمان شو

رزرو اقامتگاه سنتی

ایران آنقدر پهناور است که هر نقطه از آن آب و هوای مخصوص، فرهنگ و حتی معماری خاص خودش را دارد. عده‌ای از اهالی محلی در شهرهای مختلف ایران محل زندگی خود را به صورت اقامتگاه سنتی برای استفاده از مسافران اجاره می‌دهند.

زمانیکه قصد رزرو یک اقامتگاه سنتی را دارید به این نکته توجه داشته باشید که قرار نیست تمام امکاناتی که در یک هتل یا ویلا می‌بینید را در اقامتگاه‌های سنتی پیدا کنید، چرا که اکثر اقامتگاه‌ها به حالت سنتی طراحی شده‌اند تا یادآور فضای قدیمی روستاها باشند.

 

رزرو اقامتگاه سنتی - مجله گردشگری میهمان شو

 

بعد از اینکه تصمیم شما برای انتخاب نوع اقامتگاه قطعی شد قبل از رزرو محل اقامت به نکات زیر توجه کنید:

  • موقعیت جغرافیایی اقامتگاه را در نظر بگیرید
  • نظرات مسافران قبلی را به دقت مطالعه کنید و به امتیازی که کاربران به آن داده‌اند دقت کنید.
  • حتما قبل از رزرو ملک راجع به تجهیزات خوراک پزی و امکانات اولیه موجود در ملک برای آشپزی اطلاعات کامل کسب کنید.
  • مطمئن شوید ملکی که قصد اجاره آن را دارید مناسب اقامت خانواده باشد.
  • قبل از زدن دکمه‌ی رزرو، اطلاعات کاملی نسبت به خدماتی که ممکن است بعدا شما را مشمول پرداخت هزینه کند کسب کنید.

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا