هیچ هایک سواری و بانوان

قبل‌تر راجع به اینکه هیچ‌هایک یا رایگان سواری چیست صحبت کرده‌ایم. در این مقاله میهمان شو قصد دارد نکاتی را برای بانوان عزیز که قصد دارند این نوع سفر کردن را انتخاب کنند ارائه دهد. سفر کردن بسیار ارزشمند است اما به شرطی‌که بدانید در شرایط اضطراری چگونه رفت

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

قبل‌تر راجع به اینکه هیچ‌هایک یا رایگان سواری چیست صحبت کرده‌ایم. در این مقاله میهمان شو قصد دارد نکاتی را برای بانوان عزیز که قصد دارند این نوع سفر کردن را انتخاب کنند ارائه دهد. سفر کردن بسیار ارزشمند است اما به شرطی‌که بدانید در شرایط اضطراری چگونه رفتار کنید و توانایی دفاع از خودتان را به تنهایی داشته باشید.

 

برای خودتان به عنوان یک زن قانون تعیین کنید

قبل ازشروع یک سفرهیچ هایکی با خودتان کنار بیایید که اگر هر چیزی از یک فرد غریبه به نظرتان غیر طبیعی آمد سرسری از آن عبور نکنید. اگر سوار بر ماشین چنین شخصی بودید خیلی سریع درخواست کنید تا شما را پیاده کند. رفتار غیر طبیعی می‌تواند حتی رانندگی با سرعت بسیار بالا هم باشد، بعضی رانندگان برای اینکه خودی نشان بدهند با بیش‌ترین سرعت ممکن و با انجام حرکات غیر عادی رانندگی می‌کنند. ماندن در جاده و تلف شدن وقت شما بهتر از تصادف کردن است.

 

خانم ها و هیچ هایک یا رایگان سواری - مجله گردشگری میهمان شو

 

از خودتان محافظت کنید

دو راه مهم برای محافظت در سفر وجود دارد یکی جلوگیری و دیگری عمل کردن. جلوگیری به این معنی است که مراقب باشید شرایط نا خوشایندی در هیچ هایک سواری پیش نیاید، به عنوان مثال وقتی قصد پیدا کردن ماشین دارید در جایی مناسب از جاده بایستید. عمل کردن هم این معنی را می‌دهد که اگر مراحل جلوگیری از وقوع یک اتفاق ناخوشایند به نتیجه نرسید و شرایط خطرناکی پیش آمد، از خودتان دفاع کنید.

جلوگیری از وقوع خطر

اگر تنها هیچ هایک می‌کنید به هیچ‌وجه سوار ماشین یک مرد تنها یا ماشینی که چند مرد در آن حضور دارند نشوید، اما اگر بنا به شرایطی مجبور به این کار شدید به دقت به مکالمات سایر سرنشینان توجه کنید. به آن‌ها اجازه ندهید تا مکالمات خود را به سمت مسائلی که ممکن است برای شما آزار دهنده باشد پیش ببرند.

گاهی می‌توانید کمی دروغ بگویید مثلا راجع به نامزدتان که در مقصد منتظر دیدن شما است صحبت کنید.

 

خانم ها در هیچ هایک - مجله گردشگری میهمان شو

 

افراد معمولا این سوال را از شما خواهند پرسید که : " از اینکه تنها سفر می‌کنی نمی‌ترسی؟ می‌دانی چه‌قدر جنایتکار زیاد شده است ؟ و .."

پاسخ این سوال‌ها را فقط با یک جمله بدهید. :"بله" و بعد اینگونه ادامه بدهید: " دنیا آدم‌های خوب هم دارد و من به پشتوانه افراد خوبی مثل شما سفر می‌کنم."

این طرز صحبت کردن باعث می‌شود حس ارزشمندی به افراد بدهید و درصد وقوع خطر برایتان پایین‌تر خواهد آمد.

  • حتما تلفن همراه داشته باشید و شمار‌های تماس اضطراری را حفظ باشید.
  • یک کیف سبک داشته باشید تا اگر مجبور شدید حرکتی برای دفاع خود انجام دهید مانع حرکت شما نشود.
  • بعضی افراد شماره پلاک ماشینی که سوار آن می‌شوند را برای یکی از دوستان صمیمی یا یکی از اعضای خانواده‌ی خود می‌فرستند.

اقدام کردن در برابر خطر

  • اگر کار‌هایی که برای جلوگیری از به خطر افتادن خود انجام دادی با شکست مواجه شد نوبت به وارد شدن به مرحله‌ی بعدی یعنی عمل کردن است. قبل از آنکه احساس کنید راننده قصد دارد ماشین را از مسیر اصلی جاده خارج کند باید به فکر فرار کردن از داخل ماشین بیفتید. به همین خاطر است که به شدت توصیه می‌شود در حین هیچ هایک سواری به شدت هوشیار باشید. بهانه‌های مختلفی برای خارج شدن از ماشین وجود دارد مثلا بگویید که می‌خواهید از سرویس بهداشتی استفاده کنید یا اینکه تلفن شما آنت نمی‌دهد و باید در جایی صبر کنید تا بتوانید یک تماس فوری بگیرید. اگر سرعت خودرو کم باشد می‌توانید از ماشین بیرون پریده و فرار کنید. در زیر می‌توانید لیست کوتاهی از راه‌هایی که می‌توانید در این مرحله انجام دهید آمده است.
  • این نکته را فراموش نکنید که به عنوان یک مسافر آزادی عمل بیشتری نسبت به راننده‌ی خودرو دارید. اگر از راننده در واست کردید که بایستد و او عصبانی شد یا از انجام اینکار سر باز زد آماده‌ی اقدام کردن باشید. حتی اکر ماشین با سرعت در حال حرکت هم باشد بیاز کردن در ماشین توجه راننده را به خود جلب می‌کند. می‌تواهنید دست خود را از شیشه‌ی اتومبیل خارج کنید و درخواست کمک کنید. اگر خیلی زیرک باشد می‌توانید ترمز دستی ماشین را بکشید اینکار برای رانندگان دیگری که پشت شما رانندگی می‌کنند حتما به معنی هشدار خواهد بود.

امیدواریم که هرگز در موقعیتی قرار نگیرید که مجبور باشید این‌کار‌ها را انجام بدهید اما در صورت وقوع چنین شرایطی محکم و قوی باشید و بدانید اگر هوشمندانه عمل کنید حتما می‌توانید از خودتان به خوبی محافظت کنید.

 

بانوان هیچ هایک سوار - مجله گردشگری میهمان شو

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا