8 نکته کلیدی که باید برای اجاره ویلا در عید نوروز بدانید

برای سفر کردن لازم است، از قبل نسبت به مسایلی که در حین سفر برایتان پیش خواهد آمد، اطلاعات دقیق داشته باشید. یکی از این مسایل انتخاب یک اقامتگاه مناسب است.

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

برای سفر کردن لازم است، از قبل نسبت به مسایلی که در حین سفر برایتان پیش خواهد آمد، اطلاعات دقیق داشته باشید. یکی از این مسایل انتخاب یک اقامتگاه مناسب است. اگر تنها یا با جمع‌های مجردی سفر می‌کنید، شاید بتوانید چند شب را در چادر یا داخل ماشین بخوابید اما وقتی با خانواده هستید، لازم است اقامتگاهی مناسب برای اجاره پیدا کنید. پیدا کردن یک اقامتگاه مناسب چندان سخت نیست، این روزها با یک جست و جوی ساده در گوگل می‌توانید تعداد زیادی سایت‌ رزرو اینترنتی ویلا و اقامتگاه پیدا کنید. با فرض اینکه از مرحله پیدا کردن سایتی مطمئن برای رزرو اقامتگاه گذشته اید، در این مقاله قصد داریم در خصوص مواردی که در حین اجاره یک ملک باید به آن‌ها توجه کنید بپردازیم. با میهمان شو همراه باشید.

آنچه لازم است قبل از اجاره ویلا بدانید

در انتخاب مقصد سفر، آن هم در ایام نوروز دقت کنید. با تعطیل شدن ادارات و مدارس در روزهای عید، خیل عظیمی از جمعیت به سمت شمال و شهرهایی مثل شیراز و اصفهان سفر می‌کنند. اگرچه اجاره ویلا در شمال یا در جنوب ایران آن هم در آب و هوای بهاری بسیار لذت‌بخش است، اما دقت داشته باشید که این شلوغی می‌تواند روی قیمت اجاره ویلا در این نقاط و هم‌چنین شلوغی خیابان‌های منتهی به ویلا یا آپارتمان اجاره ای شما تأثیر کاملا مستقیم بگذارد. بعد از انجام بررسی‌های لازم مبنی بر انتخاب یک شهر مناسب حالا وقت رزرو ملک در آن شهر است.

قیمت اجاره ویلا در عید نوروز

قوانین اجاره ویلا

 

آنچه باید درمورد قوانین اجاره ویلا بدانید

قوانین کلی در مورد اجاره ویلا یا آپارتمان به صورت روزانه وجود دارد که لازم است، در معاملات در فضای دیجیتال و معاملات حضوری به آن‌ها توجه داشته باشید.

1. زمان تحویل ویلا

همانطور که هتل‌ها زمان Check in و Check out دارند، ویلاها، آپارتمان‌ها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی هم، زمان مشخصی را برای تحویل کلید به مسافر در لحظه ورود و تحویل گرفتن ملک از مسافر در لحظه خروج در نظر می‌گیرند. آنچه که عرف بازار املاک برای تحویل کلید به مشتری پذیرفته شده است، ساعت 14:00 و برای تحویل گرفتن ملک از مشتری در لحظه خروج ساعت 12:00 ظهر است.

 

قوانین اجاره ویلا

 

2. هزینه کنسلی اجاره ویلا

اگر قصد دارید یک ویلا را از روی سایت‌های اینترنتی رزرو کنید، حتما قبل از اقدام به پرداخت هزینه از طریق درگاه‌های بانکی، قوانین آن سایت در خصوص بازگشت وجه در صورت کنسل کردن درخواست را با دقت مطالعه کنید. اینکه مسافر در چه روزهایی از سال و چند ساعت قبل از شروع زمان اقامت، اجازه کنسل کردن ملک درخواستی را دارد، نکته ای است که باید به آن توجه کنید. بعضی از سایت‌ها برای روزهای تعطیل و غیر تعطیل و همچنین روزهای پیک و غیر پیک درصد بازگشت وجه متفاوتی را اعلام می‌کنند.

اجاره ویلا برای عید در شمال

توجه داشته باشید که ممکن است صاحب ویلا یا آپارتمان هم درخواست حضور شما در ملک خود را کنسل کند، دقت کنید که قوانین سایت در این خصوص چه راه حلی برای مسافران پیش‌بینی کرده است. آیا تیم فروش آن سایت می‌تواند خیلی سریع ملک جایگزینی برایتان پیدا کند تا برنامه سفر شما دچار اختلال نشود؟

 

قوانین اجاره ویلا

 

3. توجه به قوانین حاکم بر ملک

ممکن است شما بخواهید داخل ویلایی که کرایه کرده‌اید، یک میهمانی کوچک خانوادگی برگزار کنید. قبل از اینکه هزینه اجاره روزانه یک ویلا یا آپارتمان را تمام و کمال پرداخت کنید، در خصوص قوانینی که مالک برای ملک خود دارد اطلاعات کافی به دست بیاورید. بعضی از مالکان ویلا نسبت به سر و صدای میهمانان حساس هستند.

اگر با حیوان خانگی‌تان سفر می‌کنید و می‌خواهید یک ویلا رزرو کنید، راجع به اجازه ورود حیوانات خانگی در ملک مورد نظرتان به صورت کامل مطمئن شوید. اگر ملکی را رزرو کنید که مالک آن اجازه ورود حیوان خانگی را به شما ندهد، شرایط برای شما بسیار سخت خواهد شد.

 

قوانین اجاره ویلا

 

4. همراه داشتن مدارک شناسایی در زمان ورود به ملک

لازم نیست مدارک شناسایی خود را به کسی تحویل دهید، اما برای گرفتن کلید و مطمئن شدن مالک باید حداقل یک مدرک شناسایی معتبر به همراه داشته باشید. برای تعداد بسیار زیادی از ملک‌ها ارائه مدرک محرمیت زوجین هم لازم است.

 

قوانین اجاره ویلا

 

5. افزایش قیمت بعد از پرداخت هزینه

اگر ملکی را به صورت حضوری یا اینترنتی رزرو کردید، مالک نباید قیمت را افزایش دهد. اما شرایط خاصی هم ممکن است بین شما و مالک به وجود بیاید. به عنوان مثال: شما ملک را برای 4 نفر رزرو کرده اید اما در دومین روز اقامتتان فرد پنجمی به جمع شما اضافه می‌شود، اگر مالک بیشترین ظرفیت ملک را برای 4 نفر تعریف کرده باشد، یا از قبل با شما در خصوص تعداد همراهانتان به توافق رسیده باشد، شما باید هزینه فرد جدید را به مالک پرداخت کنید.

 

قوانین مربوط به اجاره ویلا

 

6. بررسی امکانات ویلای اجاره ای

قبل از سفر به این فکر کنید که آیا قرار است خودتان آشپزی کنید؟ ممکن است به تشک یا پتوی اضافه نیاز پیدا کنید؟ دلتان می‌خواهد ویلایی که کرایه کرده اید رو به دریا باشد یا به کوهستان؟ آسانسور یا پارکینگ چقدر برایتان مهم است؟ اگر فرد سالخورده‌ای همراهتان است، آیا می‌تواند از سرویس بهداشتی ایرانی استفاده کند؟

قبل از اقدام برای رزرو، تمام امکانات ملک را بررسی کنید و دقت کنید آیا هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید با امکاناتی که آن ملک در اختیار شما می‌گذارد، همخوانی دارد یا خیر؟

اجاره ویلای استخردار

یکی از شکایت‌هایی که به شدت بین مسافران رایج است، شکایت از ویلاهای استخردار است. استخر ویلا می‌تواند به صورت روباز یا سرپوشیده باشد. استخرهای روباز هم می‌توانند داخل محفظه‌ای شیشه‌ای قرار بگیرند تا از مسافران در برابر سرما محافظت کنند.شما به عنوان مسافر حق دارید بدانید، چه زمان‌هایی اجازه استفاده از استخر را دارید، آیا استخر به صورت اشتراکی بین شما و بقیه ساکنین یک پلاژ یا مجتمع تفریحی اجاره داده شده است؟ آخرین باری که آب استخر تعویض شده دقیقا چه زمانی بوده است؟ از پرسیدن این سوال‌ها قبل از پرداخت هزینه نترسید و تمام ابهامات خود را به صورت کامل برطرف کنید.

 

قوانین اجاره ویلا

 

بر روی سایت‌هایی که در زمینه اجاره ویلا فعالیت می‌کنند، می‌توانید اطلاعات کاملی از امکانات ملک مورد نظرتان را با جزییات کامل ببینید.

 

امکانات یک ویلای اجاره ای

 

7. امانت‌داری

مالکی که از او ویلا را کرایه کرده‌اید، باید ملک خود را به صورت تمیز و مرتب به شما تحویل دهد و شما هم در عوض باید ویلا را تمیز به او تحویل بدهید. اگر ملک را به همان شکل که تحویل گرفته‌اید، تحویل بدهید؛ کسی نمی‌تواند از شما درخواست هزینه اضافی برای تمیز کردن ملک داشته ‌باشد.

 

قوانین اجره ویلا

 

8. معتبر بودن

هرگز به یک شماره خط اعتباری که توسط یکی از آشنایانتان به دستتان رسیده اعتماد نکنید. شاید وجود مشکلاتی بین مسافران و مالکان که به صورت تلفنی اقدام به اجاره و پرداخت هزینه یک ویلا می‌کردند، باعث شد تا شرکت‌هایی در زمینه گردشگری به فکر پیاده‌سازی سامانه‌ای قانونی و قابل پیگیری برای اجاره روزانه ویلا یا آپارتمان بیفتند. با پرداخت هزینه رزرو یک ملک، از طریق درگاه سایت‌هایی که نماد اعتماد الکترونیک دارند، خیالتان راحت است که پرداخت شما ردگیری می‌شود و کسی نمی‌تواند ادعایی در خصوص عدم پرداخت هزینه توسط شما داشته باشد.

 

قوانین اجاره ویلا

 

همه ما تجربه اقامت در یک آپارتمان کثیف یا جر و بحث با مالک یک ویلا در روزهای سفرمان را داریم. در ایام نوروز که برای به دست آوردن آرامش، سفر می‌کنیم؛ می‌توانیم با رعایت نکات بالا یا پیدا کردن شرکتی که کنترل کردن موارد بالا را برایمان ساده‌تر کند، لذت بیشتری از سفرهای نوروزی ببریم.

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا