قیمت اجاره ویلا در عید نوروز

با داغ شدن خبرهای واریز عیدی کارمندان و نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال، کم کم حال و هوای خرید‎‌های نوروزی و مسافرت‌های خانوادگی بین ایرانی ها جان می‌گیرد.

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

با داغ شدن خبرهای واریز عیدی کارمندان و نزدیک شدن به  ماه‌های پایانی سال، کم کم حال و هوای خرید‎‌های نوروزی و مسافرت‌های خانوادگی بین ایرانی ها جان می‌گیرد. کوچک و بزرگ در تکاپو هستند تا تعطیلات نوروز 98 را به بهترین شکل ممکن بگذرانند. تعطیلات 13 روزه فروردین و مرخصی‌‌های شاغلین خانواده باعث می‌شود، پدر ها و مادرها دست فرزندان خود را گرفته و راهی سفر شوند. سفر در فرودین که زمین نفسی تازه کرده است تجربه ای شیرین و خاطره انگیز است.

 

اجاره ویلا در عید

نوروز 98 و جاده‌های شمال

ترافیک اتوبان تهران-کرج در روزهای قبل از شروع سال نو، خود این ادعا که تهرانی‌ها شمال را از هرجای دنیا بیشتر دوست دارند را  ثابت می‌کند. ترافیک سنگینی که مسافران را ساعت‌ها در جاده‌های منتهی به 3 استان گلستان، گیلان و مازندارن معطل می‌کند هم نمی‌تواند از اشتیاق مسافران نوروزی برای سفر به شمال ایران کم کند.  هر چند همه نقاط در شمال ایران زیباست، اما نقاطی مثل رامسر، متل قو، تنکابن، چالوس و ماسال شلوغترین مناطق در نوروز هستند.

 

اجاره ویلا برای عید در شمال

 

مطمئنا به محض رسیدن به یک شهر، دغدغه اصلی پیدا کردن یک محل اقامت مناسب است. این روزها اجاره ویلا در شمال به لطف وجود سایت‌های مختلف اینترنتی و واسطه‌هایی که در شهرهای مختلف فعالیت می‌کنند، چندان کار سختی نیست.  با شروع تعطیلات نوروز، قیمت اجاره ویلا هم مثل سایر قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند.  در تعطیلات رسمی و روزهای پیک شلوغی مبلغ هر شب اجاره یک خانه معمولی در یکی از شهرهای محبوب شمال، حداقل 50 هزار تومان و برای یک شب اجاره ویلایی لوکس 2 میلیون تومان می‌باشد. از آنجاییکه اتحادیه‌ای برای نرخ گذاری مصوب در این زمینه وجود ندارد، با رسیدن سال نو این قیمت‌ها تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کنند.

 

اجاره ویلا برای عید در شمال

 

آب و هوای خنک جنوب در نوروز 98

جنوب ایران به واسطه آب و هوای خاصی که دارد، در فصل‌های سرد سال مثل زمستان و اوایل بهار محل مناسبی برای سفر به حساب می آید. قشم و کیش 2 شهر پر طرفداری هستند که اکثر مسافران بلیط سفر خود را به مقصد این 2 شهر می‌گیرند. برای اجاره آپارتمان در قشم، در روزهای تعطیل سال به ازای هر شب مبالغی بین  90 هزار تومان تا 1 میلیون تومان پرداخت می‌شود. هم چنین هزینه اجاره آپارتمان در کیش در روزهای تعطیل سال عددی بین 200 هزار تومان تا 2 میلیون تومان متغیر است. این اعداد با رسیدن سال نو به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

 

اجاره ویلا بری عید در قشم

 

سفرهای سنتی در نقاط مرکزی ایران

چند سالی است که رزرو  اقامتگاه بوم گردی بین مسافرانی که به سبک های خاصی از سفر علاقه دارند، باب شده است. اقامت در اقامتگاه های بوم گردی خاطره ای جدید از سفر در ذهن مسافر تداعی می‌کند. زندگی به سبک روستاییان هر منطقه با امکاناتی شبیه به امکانات گذشتگان و حس دور هم بودنی که در معماری این نوع اقامتگاه ها در نظر گرفته شده است؛ هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود می‌کشاند. قیمت هر شب اجاره اقامتگاه بوم گردی بسته به موقعیت جغرافیایی و امکانات آن کاملا متفاوت است. به عنوان مثال: ممکن است اقامتگاهی با کمترین امکانات ممکن شبی 30 هزار تومان و اقامتگاهی با امکانات کامل‌تر شبی 200 هزار تومان اجاره داده شود.

 

اجاره اقامتگاه بوم گردی برای عید

 

عید 98 و تهرانی که خلوت می‌شود.

اگرچه تهران در روزهای معمولی سال بسیار شلوغ و پر ترافیک است، اما داستان این شهر در نوروز کاملا متفاوت است. تهران در ایام نوروز، به واسطه سفر خیل عظیمی از ساکنین آن، بسیار خلوت شده و زمان مناسبی برای گشت زنی در نقاط دیدنی پایتخت است. رنج قیمت برای اجاره روزانه آپارتمان در تهران بسیار گسترده است.  این قیمت ها برای اجاره آپارتمان مبله در تهران  بسته به موقعیت جغرافیایی ملک بین شبی 180 هزار تومان تا 800 هزار تومان متغیر است.

 

اجاره ویلا برای عید در تهران

 

با اندک حساب سر انگشتی می‌توان دریافت که هزینه یک سفر معمولی برای خانواده ایرانی آن هم در شلوغی‌های عید، بسیار بالاست. هزینه‌های مربوط به خرید بلیط، مبلغی که باید بابت هزینه سوخت اتومبیل شخصی پرداخت شود، هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک و تفریحات؛ در کنار هزینه‌های مربوط به اقامت  مواردی هستند که به هیچ وجه نمی‌توان از آن‌ها چشم‌پوشی کرد. اما با اندکی درایت می‌توان تا حدودی این هزینه ها را کاهش داد.

میهمان شو این افتخار را دارد تا در ایام نوروز پذیرای مسافران عزیز در واحدهای اقامتی خود با قیمتی مناسب در سراسر ایران باشد.

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا