سفر با کودکان

به نظر شما سفر با کودکان سخت است؟ بعد از بچه‌دار شدن باید قید رفتن به سفر را زد؟

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

پای صحبت خانواده‌هایی که بچه‌های کوچک دارند بنشینید، اولین چیزی که می‌گویند این است که تا قبل از بچه دار شدن همه‌ی سفر‌هایتان را بروید چرا که سفر با بچه‌های کوچک بسیار سخت است.

به نظر شما سفر با کودکان سخت است؟ بعد از بچه‌دار شدن باید قید رفتن به سفر را زد؟

مطمئنا جواب به این سوال خیر است. البته پاسخ دادن به این سوال ممکن است در خانواده‌های مختلف و نوع دیدگاهی که به سفر دارند متفاوت باشد.برای بعضی خانواده‌ها تفریح یا سفر در یک سفر یک روزه به اطراف شهر خلاصه می‌شود اما در برخی دیگر معنی سفر در یک ماجراجویی هیجان انگیز از سفر با کم‌ترین امکانات به دور ایران خلاصه می‌شود.میهمان شو در این مقاله به شما آموزش می‌دهد چگونه سفر را برای خود و فرزندانتان دلچسب‌تر کنید.

در ابتدا ممکن است بچه‌ها از محیط جدید یا غریبه‌ها بترسند. اگر بچه‌ها دلشان می‌خواهد به شما بچسبند یا در کنار شما آرامش دارند آن‌ها را مجبور نکنید تا با محیط جدید سرگرم شوند. به آن‌ها زمان بدهید تا با محیط جدید وفق پیدا کنند و ترسشان را برای ارتباط برقرار کردن با محیط از دست بدهند.

کودکان را مجبور به خوردن غذاهای جدید نکنید. اجازه بدهید طعم‌های جدید را به انتخاب خودشان امتحان کنند.

قرار گرفتن در محیط جدید می‌تواند برای والدین هم استرس زا باشد. به فرزندان خود اصول اولیه‌ای مثل اعتماد نکردن به غریبه‌ها را یاد بدهید. یک نسخه از آدرس فیزیکی محل اقامت خود را در جیب کودکان بگذارید و از مسیر‌های امن برای رفت و آمد استفاده کنید.

 

سفر هوایی با کودک - مجله گردشگری میهمان شو

 

چرا نباید با کودکان خود در خانه بمانید؟

سفر با کودکان بسیار ساده است: بچه‌ها خیلی زود با شرایط تطبیق پیدا می‌کنند، از طرفی به خاطر هوش بالایی که دارند سریع‌تر می‌توانند زبان جدیدی را به خاطر بسپارند. اما دلایل دیگری هم وجود دارد که به شما توصیه می‌کنیم سفر با کودکان را دست کم نگیرید

کودکان سفیر مهربانی: وقتی با کودکان سفر می‌کنید افراد محلی محبت بیش‌تری به شما می‌کنند. کودکان با خودشان احساسی از امنیت و راحتی را برای میزبانان سفر شما بوجود می‌آورند. اگر به نقطه‌ای سفر می‌کنید که با افراد آن منطقه کوچک‌ترین شباهت فرهنگی ندارید،  حضور کودکان کمک می‌کند این شکاف کم‌تر به چشم بیاید.

آموزش بهتر: قرار نیست تصور کنیم با فرستادن کودکان به مهد کودک یا مدرسه آن‌ها همه چیز را یاد می‌گیرند. سفر بزرگترین مدرسه‌ای است که والدین می‌توانند کودکان را به آن بفرستند.

 

سفر با کودکان - مجله گردشگری میهمان شو

 

در مسیر سفر

زمانی کودکان از سفر لذت می‌برند که والدین آن‌ها هم از سفر خود لذت ببرند. اگر کودک شما احساس کند که شما چندادن احساس راحتی ندارید احتمالا عدم داشتن احساس راحتی به خود او هم منتقل می‌‌شود.

برای کودکان سرگرمی فراهم کنید: فرقی نمیکند چه نوع تفریحی را برای سرگرم کردن کودک خود انتخاب می‌کنید. تعریف کردن قصه، حل کردن پازل یا همراه شدن با او در خیال پردازی همه می‌توانند اوقات خوبی را برای کودک فراهم کنند.اگر مقصد سفر شما به گونه‌ای است که از چند مسیر امکان دسترسی به آن وجود دارد، به شما توصیه می‌کنیم تا از مسیری که جاذبه‌های طبیعی زیباتری دارد استفاده کنید. بچه‌ها عاشق الین هستند که از پنجره‌ی اتومبیل یا اتوبوس مناظر طبیعی را ببینند.

انتخاب محل مناسب برای خواب: اگر می‌خواهید کودک شما خواب راحتی داشته باشد پتو و بالش مخصوص او را فراموش نکنید.

وسیله‌ی بازی: ممکن است کودکان در سفر نتوانند هم‌بازی‌های هم سن و سال خودشان را پیدا کنند، پس بهتر است شما به عنوان بزرگ‌تر اسباب‌بازی‌های کوچک و سبکی را برای سرگرم کردنشان به همراه داشته‌باشید. بهتر است از کودکان بزرگ‌تر بخواهید با کوچک‌ترها سرگرم باشند. یکی از ویژگی‌های خوب کودکان این است که خیلی سریع می‌توانند بدون خجالت با بچه‌های غریبه هم‌بازی شوند.

تکالیف مدرسه را فراموش نکنید: اگر در زمان مدرسه با کودکان به سفر می‌روید اجازه ندهید از فضای درس فاصله بگیرند. قرار نیست با یک سفر بچه‌ها از درس و مدرسه عقب بمانند.

 

سفر با کودکان - مجله گردشگری میهمان شو

 

نکاتی که باید در سفر با کودکان به آن توجه کنید

فعالیت‌های هیجان انگیز را صبح انجام بدهید: بچه‌ها معمولا با نزدیک شدن به بعد از ظهر خسته می‌شوند. از انرژی آن‌ها در صبح زود استفاده کنید و تفریحات را صبح انجام دهید.

شب‌ها را برای مسیر‌های طولانی انتخاب کنید: زمانیکه کودکان انرژی خود را از دست داده‌ند و می‌خواهند کمی بخوابند بهترین زمان برای شروع سفر است. اجازه بدهید آنها در صندلی عقب بخوابند و شما با خیال راحت رانندگی کنید.

استراحت کنید: در میان راه تا می‌توانید استراحت کنید. هرجای زیبایی که کودکان از آن‌جا خوشان آمد را برای توقفی کوتاه مدت انتخاب کنید.

میان وعده را فراموش نکنید: خیلی از بهانه‌گیری‌های بچه‌ها به خاطر گرسنگی است. خوراکی‌های زیادی را به همراه داشته باشید تا هر زمان بهانه‌گیری‌ها شروع شد وسیله‌ای برای سرگرم کردن کودکان داشته باشید.

 

سفر با کودکان - مجله گردشگری میهمان شو

 

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا