چالش های سفر هوایی با کودکان

سفر های هوایی با کودکان می تواند برای والدین چالش بر انگیز باشد چرا که کنترل کردن کودکان در یک کابین کوچک کاری سخت و خارج از حوصله است.

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

سفرهای هوایی به همان اندازه که برای افراد بالغ آسایش و راحتی به همراه دارد ممکن است برای کودکان سخت و گاهی استرس زا باشد. اگر به عنوان یک والد و به همراه کودک خود سوار هواپیما می شوید مطمئنا نمی توانید شب خواب چشم خود را بگذارید و به راحتی در طی سفر بخوابید. کودک شما ممکن است احساساتی مثل ترس یا اضطراب را تجربه کند و شما به عنوان یک پدر یا مادر می باید نهایت آرامش و آسایش را برای کودک دلبند خود فراهم کنید.

با میهمان شو همراه باشید تا رایج ترین چالش هایی که ممکن است والدین در حین سفرهای هوایی با آن روبرو شوند را بشناسیم.

تقسیم وظایف قبل از سفر

قبل از سفر تمامی وظایف را با همسرتان تقسیم کنید. وقتی با کودکان سفر می کنید شما و همسرتان به یک اندازه در انجام دادن وظایفتان مسئول هستید. همان اندازه که درباره ی فراموش نکردن پاسپورت ها دقت می کنید باید به جمع کردن خوراکی های مورد علاقه ی کودک در حین سفر هوایی هم اهمیت دهید.

 

سفر هوایی با کودکان - مجله گردشگری میهمان شو

 

قبل از سفر به کودکان واکسن نزنید

ممکن است با توجه به سن کودک خود مجبور باشید او را به درمانگاه برده و واکسن هایی را به او تزریق کنید. به این نکته توجه کنید که کودکان حداقل تا یک هفته قبل از سفر نباید هیچ گونه واکسنی دریافت کرده باشند چرا که تزریقات در کودکان تا یک هفته می تواند اثراتی مثل تب، لرزش و اسهال ایجاد کند.

 

راهنمای سفر هوایی با کودکان-مجله گردشگری میهمان شو

 

مدارک شناسایی کودک خود را به همراه داشته باشید

ممکن است اینطور فکر کنید که چون کودکی که با او در سفر هستید هنوز یک سال کامل ندارد پس نیازی به برداشتن مدارک شناسایی او در حین پرواز نیست. این تفکر شما کاملا اشتباه است به شما توصیه می کنیم که حتما تمام مدارک شناسایی کودک خود را در سفرهای هوایی به همراه داشته باشید.

 

راهنمای سفر هوایی با کودکان-مجله گردشگری میهمان شو

 

از حالت Pre-Board استفاده کنید.

Pre-Board امکانی است که بعضی از خطوط هوایی برای مسافران فراهم می کنند. این امکان اجازه می دهد که برخی مسافران در حین سوار شدن یا خارج شدن از هواپیما اندکی زودتر نسبت به بقیه در اولویت قرار بگیرند. اگر با کودک خود سفر می کنید می توانید بررسی کنید که آیا خط هوایی که قصد استفاده از آن را دارید این امکان را فراهم می کند یا خیر. اگر این امکان برای شما فراهم باشد دیگر نیازی نیست که نگران سردرگرمی خود و کودکتان در حین شلوغی سوار شدن در هواپیما باشید.

 

سفر های هوایی با کودکان - مجله گردشگری میهمان شو

 

سفر را تا حد ممکن برای کودک خود مهیج کنید

اگر کودک شما از آن دسته از کودکانی است که در حین سفر مدام بهانه می گیرد می توانید از شگرد رشوه دادن استفاده کنید. اسباب بازی ها، کتاب های داستان و آن شکلات هایی که معمولا به دلیل آسیب زا بودن برای دندان کودکان از خرید آن ها امتناع می کنید می توانند بهترین  نوع رشوه باشند.

 

سفر هوایی با کودکان - مجله گردشگری میهمان شو

 

کیسه های پلاستیکی را فراموش نکنید

ممکن است کودک شما در حین سفر دچار حالت تهوع شود. یک پدر و مادر هوشمند هرگز به امید پیدا کردن کیسه ی مناسب در هواپیما نمی ماند و قبل از حرکت کیسه های زیپ داری را برای حالت های اضطراری این چنینی در کیف خود می گذارد.

کیسه های پلاستیکی کاربرد های دیگری هم دارند. به عنوان مثال برای گذاشتن پوشک های فرزند دلبندتان حتما به کیسه نیاز پیدا خواهید کرد.

 

سفر هوایی با کودکان-مجله گردشگری میهمان شو

 

لباس مناسبی برای کودکان در سفرهای هوایی انتخاب کنید

ملافه یا یک روسری بزرگ می تواند در هنگام خوابیدن چند ساعته ی کودکتان به عنوان یک رو انداز سبک عمل کند.

از آنجایی که فضای هواپیما بسته است و ممکن است کودک شما ناگهان دنت کاکائویی اش را نه تنها روی لباس خودش بلکه روی لباس شما هم بریزد بهتر است یک دست لباس اضافه برای هر یک از افراد خانواده در کیف خود بگذارید.

سعی نکنید لباس خیلی رسمی به کودک خود بپوشانید. برای اینکه فرزندتان کمتر بهانه بگیرد و آرامش سفر را از شما نگیرد بر سر اینکه چه بپوشد او را آزاد بگذارید و اجازه بدهید لباس مورد علاقه اش را بپوشد تا بهانه ی کمتری برای غر زدن داشته باشد.

 

سفر هوایی با کودکان - مجله گردشگری میهمان شو

 

اجازه بدهید کودک شما در سفر های هوایی بخوابد.

در حین سفر های هوایی هرچقدر فرزند شما بیشتر بخوابد شما هم آرامش بیشتری خواهید داشت. در همان لحظه ای که کودک شما بعد از تلاش های زیاد به خواب رفته است به این نکته دقت کنید که تغییرات زمانی می تواند باعث شود که فرزندتان فقط چند دقیقه بخوابد و برنامه ی خواب او به طور کلی در سفر به هم بریزد. اما همین خواب چند دقیقه ای هم می تواند تا چند دقیقه آرامش را به فضای داخل کابین هواپیما برگرداند.

 

سفر هوایی با کودکان - مجله گردشگری میهمان شو

 

تجربیات خوداز سفر با کودکان را با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

 

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا