جعبه کمک های اولیه برای سفر

زمانیکه به سفر می‌روید ممکن است دستتان را ببرید، یا اینکه زمین بخورید و زخمی بر روی سطح بدنتان بوجود بیاید، در این حالت‌ها اگر یک جعبه‌ی کمک‌های اولیه در دسترس شما باشد خیالتان از بابت این آسیب‌های سطحی راحت‌تر خواهد بود.

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

یکی از پیش‌نیاز‌های اصلی سفر که شاید کمتر به آن توجه می‌شود جعبه‌ی کمک‌های اولیه است. زمانیکه به سفر می‌روید ممکن است دستتان را ببرید، یا اینکه زمین بخورید و زخمی بر روی سطح بدنتان بوجود بیاید، در این حالت‌ها اگر یک جعبه‌ی کمک‌های اولیه در دسترس شما باشد خیالتان از بابت این آسیب‌های سطحی راحت‌تر خواهد بود. اگر با یک گروه طبیعت‌گردی یا تور‌ به سفر می‌روید لیدر‌ها امکانات لازم را برای یک تیم فراهم می‌کنند اما اگر به تنهایی به سفر می‌روید باید خودتان به فکر جمع کردن جعبه‌ی کمک‌های اولیه باشید. اینکه چگونه جعبه‌ی کمک‌های اولیه را آماده کنیم تا هم سنگین نباشد و هم تمامی وسایل مورد نیاز داخل آن باشد عنوان مقاله‌ای است که میهمان شو در این بخش به آموزش آن می‌پردازد.

در داروخانه‌ها جعبه‌های آماده‌ی کمک‌های اولیه به فروش می‌رسد و شما مسافر عزیز می‌توانید به سادگی آن را از داروخانه تهییه کنید اما اگر می‌خواهید خودتان این جعبه‌ی بسیار کاربردی را اماده کنید با ما همراه باشید.

  • به این نکته توجه داشته باشید که برخی از وسایلی که داخل جعبه کمک‌های اولیه قرار می‌گیرند دارای تاریخ انقضا هستند و باید بعد از مدتی تعویض شوند.
  • به دلیل وجود دارو‌های مختلف در داخل جعبه، حتما آن را در دمایی بین 2 تا 30 درجه سانتی‌گراد نگهداری کنید.
  • در صورتیکه از یکی از وسایل داخل جعبه‌ی کمک‌های اولیه استفاده کردید سریعا آن وسیله را دوباره بخرید و جایگزین کنید.

 

جعبه کمک های اولیه - مجله گردشگری میهمان شو

 

جعبه کمک‌های اولیه آماده

خیلی از مسافران و گردشگران برای اینکه خیالشان از فراموش نکردن وسایل ضروری راحا باشد ترجیح می‌دهند بسته‌های آماده‌ی کمک‌های اولیه را خریداری کنند. در هنگام خرید جعبه کمک‌های اولیه به نکات زیر دقت کنید:

 

  • تعداد افراد گروه سفر شما : دقت کنید وسایل داخل جعبه برای چه تعداد مسافر آماده شده است. اگر این جعبه برای گروه‌های بزرگ بسته شده باشد حتما داخل آن بانداژ و دارو‌های ضد درد وجود دارد.دماسنج و موچین‌های نازک معمولا در همه‌ی جهبه‌های کمک‌های اولیه وجود دارند.
  • دوری یا نزدیکی مقصد سفر: در داخل توضیحات هر جعبه‌ی کمک‌های اولیه عددی وجود دارد که نشاندهنده‌ی این فاکتور است که این جعبه برای سفر‌های چند روزه آماده شده است.
  • نوع سفر: جعبه‌های بزرگ برای مسافرت‌های سنگین‌تر مثل کمپ ها یا سفر‌های طبیعت‌گردی طولانی و جعبه‌های کوچک‌تر برای سفر‌ها یا تفریحات کوتاه مدت یک روزه مثل تورهای یک روزه یا تریل رانینگ طراحی شده‌اند.

 

بعد از اینکه جعبه کمک‌های اولیه‌ی خود را از هر سایز و مدلی که خواستید انتخاب کردید قبل از سفر خود به نکات زیر توجه داشته باشید

  • خطرات احتمالی سفر: اگر قصد سفر به نقطه‌ای را دارید که احتمال دارد با گیاهان سمی سر‌و‌کار داشته باشید در جعبه‌ی کمک‌های اولیه‌ی خود موادی که احتمال می‌دهید برای دفع سم مناسب باشد را حتما جای بدهید.
  • احتیاجات خاص هم‌سفر‌ها: اگر بیماری خاصی دارید یا احتیاج به مصرف دز خاصی از دارو دارید حتما آن دارو را در جعبه‌ی کمک‌های اولیه قرار بدهید.

 

خودتان جعبه‌ی کمک‌های اولیه درست کنید

برای درست کردن جعبه به یک کیف ضد آب احتیاج دارید. داشتن چند عدد زیپ کیف پلاستیکی هم به شدت کار شما را راه می‌اندازد. حالا وقت آماده‌سازی وسایل داخل جعبه است.

 

بانداژها

 

گاز استریل

جعبه کمک های اولیه - مجله گردشگری میهمان شو

 

چسب ورزشی یا چسب عضله

جعبه کمک های اولیه - مجله گردشگری میهمان شو

پارچه‌ی نخی محکم

 

جعبه کمک های اولیه - مجله گردشگری میهمان شو

کیسه‌ی آب گرم

 

جعبه کمک های اولیه کیسه آب گرم - مجله گردشگری میهمان شو

چسب زخم

 

چسب زخم در جعبه کمک های اولیه - مجله گردشگری میهمان شو

دستمال مرطوب یا دستمال بهداشتی

 

دستمال مرطوب جعبه کمک های اولیه - مجله گردشگری میهمان شو

 

داروها

قرص‌های ضد درد و مسکن مثل ایبوپروفن یا استامینیوفن

 

بروفن - مجله گردشگری میهمان شو

پماد آنتی بیوتیک مثل تتراسایکلین

 

جعبه کمک های اولیه و پماد تترا سایکلین - مجله گردشگری میهمان شو

قرص‌های ضد اسید معده مثل هیوسین یا رانیتیدن

 

هیوسین در جعبه کمک های اولیه - مجله گردشگری میهمان شو

دارو‌های ضد اسهال یا قرص متوکلوپرامید برای برطرف کردن حالت تهوع و استفراغ

 

قرض ضد تهوع - مجله گردشگری میهمان شو

الکل یا بتادین برای ضدعفونی کردن

 

بتادین در جعبه کمک های اولیه - مجله گردشگری میهمان شو

سرنگ

 

سرنگ در جعبه کمک های اولیه - مجله گردشگری میهمان شو

پنبه

 

پنبه - مجله گردشگری میهمان شو

 

لوازم اولیه

 

آینه‌ی کوچک

 

آینه در جعبه کمک های اولیه - مجله گردشگری میهمان شو

موچین

 

موچین در جعبه کمک های اولیه - مجله گردشگری میهمان شو

قیچی کوچک

 

قیچی در جعبه کمک های اولیه - مجله گردشگری میهمان شو

چاقوی سفری

 

چاقو در جعبه کمک های اولیه - مجله گردشگری میهمان شو

دما سنج برای اندازه‌گیری مقدار تب

 

دما سنج برای جعبه کمک های اولیه - مجله گردشگری میهمان شو

چراغ قوه

 

چراغ قوه برای جعبه کمک های اولیه - مجله گردشگری میهمان شو

 

آیتم‌های متفرقه

کرم‌های ضد گزش حشرات

 

کرم ضد گزش حشرات - مجله گردشگری میهمان شو

حوله‌های کوچک

 

حوله برای جعبه کمک های اولیه - مجله گردشگری میهمان شو

 

 

بهتر است قبل از سفر یک دستور العمل ساده از نحوه‌ی کار با آیتم‌های مختلف موجود در یک جعبه‌ی کمک‌های اولیه را در کوله‌ی خود بگذارید.

حتی اگر یک جعبه‌ی کمک‌های اولیه‌ی آماده خریده‌اید آن را با توجه به نیاز‌های خودتان شخصی سازی کنید تا در سفر خیالتان از بابت داشتن تمام مواردی که ممکن است در هنگام خطر به آن نیاز داشته باشید راحت باشد.

 

 

 

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا