7 تفریح مهیج زمستانی در روزهای برفی

اگر دوست دارید بدانید در کشورهایی که هوا بسیار سرد است و ورزش‌های برفی طرفداران خاص خودش را دارد، چه تفریحات هیجان انگیزی برگزار می‌شود با میهمان شو همراه باشید.

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

با سرد شدن هوا و رسیدن روزهای زمستان به نقاط اوج خودش، بازار ورزش‌های زمستانی حسابی داغ می‌شود. هرچند با سردشدن هوا تفریحاتی مثل دوچرخه سواری یا ورزش کردن در فضای آزاد کمی سخت می‌شود. اما برف روی ارتفاعات و ورزش‌های برفی می‌توانند جایگزین مناسبی برای تفریحاتی که گفتیم باشند. اگر دوست دارید بدانید در کشورهایی که هوا بسیار سرد است و ورزش‌های برفی طرفداران خاص خودش را دارد، چه تفریحات هیجان انگیزی برگزار می‌شود با میهمان شو همراه باشید.

 

Fat Bike یا دوچرخه سواری روی برف

دوچرخه‌های معروف به Fat Bike اولین بار در بین اهالی آلاسکا ساخته شدند، تا آن‌ها هم بتوانند در آب و هوایی سرد و زمینی همواره پوشیده از برف مشغول دوچرخه سواری شوند. دوچرخه‌های Fat Bike نسبت به دوچرخه‌های معمولی، چرخ‌هایی قطورتر دارند که روی آن‌ها پر از دندانه‌های بزرگ است. این دندانه‌ها مثل زنجیز چرخ اتومیبل‌ها و یخ شکن کف کفش کوهنوردان عمل می‌کنند و مانع سر خوردن دوچرخه می‌شوند.

استفاده از Fat Bike ها بین مردمی که در قسمت‌های بسیار سرد آمریکا زندگی می‌کنند بسیار رواج پیدا کرده است. جایی بین کوه‌های راکی و مرز شرقی اوهایو که زمین برای اسکی سواری به هیچ وجه مناسب نیست، بیش‌ترین طرفدار Fat Bike سواری را دارد.

 

تفریحات زمستانی دوچرخه سواری روی برف- مجله گردشگری میهمان شو

 

Ice Boating یا قایق سواری روی یخ

حتماً، مسابقات مربوط به قایق‌سواری را دیده اید که در آن قایق سواران روی رودخانه یا یک فضای بسته مسابقه‌ای مشغول پارو زدن هستند. وقتی سطح یک دریاچه یخ زده است، نمی‌توان با پارو زدن داخل آن حرکت کرد، به همین خاطر قایق‌های مخصوصی که بتوانند روی سطح یخ اسکی کنند طراحی شده اند تا بتوانند لذت قایق سواری را به علاقه مندان به این ورزش در مناطق بسیار سرد نیز زنده نگه دارند.

 

تفریحات زمسشتانی قایق سواری روی برف- مجله گردشگری میهمان شو

 

Biathlon یا تیراندازی در حین اسکی

اگر اسم این ورزش دوگانه را نشنیده اید، احتمالا خیلی طرفدار مسابقات 4 ساله المپیک نیستید. این ورزش 2 گانه بسیار مهیج مخصوص نقاطی از کره زمین است که اسکی کردن برایشان تبدیل به یک ورزش روتین شده است. یکی از سختی‌های این تفریح مهیج ترکیب اسکی و تیراندازی است. ورزشکاران این حوزه باید بتوانند بعد از انجام اسکی طولانی خیلی سریع بدن خود را به حالت ریلکس درآورده، ضربان قلب خود را پایین آورده، تمرکز کنند و با دقت مشغول تیراندازی شوند.

 

تفریحات زمستانی تیراندازی در حین اسکی- مجله گردشگری میهمان شو

 

Shovel Racing یا بیل‌سواری در برف

این تفریح هیجان انگیز و ساده بیشتر در بین آمریکایی‌ها رواج دارد. این تفریح جوان پسند در ابتدا به عنوان یکی از بازی‌های جشنواره X-Game معرفی شد اما به خاطر اینکه این تفریح چندان امن نیست از لیست ورزش‌های X-Game حذف شد و علاقه‌مندان به آن، فقط به صورت تفریحی از انجام آن لذت می‌برند.

برای انجام این تفریح مهیج، داشتن یک بیل مخصوص این ورزش و تپه‌ای شیب‌دار پوشیده از برف کفایت می‌کند. با سرخوردن از روی یک تپه در حالیکه روی یک بیل نشسته‌اند، حسابی هیجان‌زده خواهید شد.

 

تفریحات زمستانی بیل سواری در برف- مجله گردشگری میهمان شو

 

Curling یا فربازی روی برف

این سرسره‌بازی هم جز ورزش‌های المپیک زمستانی است. تعدادی گوی کوچک که روی یک زمین شبیه زمین هاکی توسط شرکت‌کنندگان به نقطه خاصی هدایت می‌شوند. هرچند در نگاه اول این ورزش بسیار ساده به نظر می‌رسد اما به تمرکز بسیار زیادی نیاز دارد.

 

تفریحات زمستانی هاکی روی یخ- مجله گردشگری میهمان شو

 

Snowkiting یا اسکی سواری با کایت

اگر به جزایر جنوب ایران سفر کرده باشید، ممکن است موج سواری با کایت را تجربه کرده باشید. اسکی سواری با کایت هم مانند موج سواری است. در این نوع تفریح به جای اسکی کردن روی برف، از قدرت کشش کایت استفاده می‌شود و فردی که مشغول انجام این تفریح است به کمک تجهیزات اسکی که پوشیده است فقط روی برف سر می‌خورد. از آنجاییکه در حین انجام این ورزش فرد اسکی کننده چندان کنترلی روی جهت بادی که می‌وزد و درنتیجه عملکرد کایت ندارد، انجام این تفریح به افراد مبتی توصیه نمی‌شود.

 

تفریحات زمستانی اسکی سواری با کایت- مجله گردشگری میهمان شو

 

Snow polo یا چوگان روی برف

برای طرفداران چوگان، بارضش برف هم جلوی تفریح مورد علاثه شان را نمی‌گیرد، چوگان روی برف هم درست مثل چوگان روی زمین چمن است. حتی  اگر اهل چوگان بازی نیستید، تماشای این ورزش مهیج را از دست ندهید.

 

تفریحات زمستانی چوگان روی برف - مجله گردشگری میهمان شو

 

 

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا