نمک آبرود کجاست

حتی اگر به نمک آبرود سفر نکرده باشید، اسم آن را شنیده اید. با شنیدن اسم این شهر تصویری از ویلاهای لوکس نمک آبرود و تفریحات هیجان انگیز در ذهنمان شکل می‌گیرد.

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

حتی اگر به نمک آبرود سفر نکرده باشید، اسم آن را شنیده اید. با شنیدن اسم این شهر تصویری از ویلاهای لوکس نمک آبرود و تفریحات هیجان انگیز در ذهنمان شکل می‌گیرد. شهرکی توریستی که به قصد فراهم کردن یک مرکز تفریحی زیبا در شمال ایران راه اندازی شد. اگر تا کنون به نمک آبرود سفر نکرده اید با میهمان شو همراه باشید تا با هم گشتی در این شهر بزنیم.

 

داستان شکل گیری نمک آبرود

طرح اولیه ساخت شهرک گردشگری نمک آبرود در سال 67 تصویب شد و از همان سال هم عملیات احداث آن آغاز شد. هدف اولیه ساخت شهرک گردشگری نمک آبرود هدایت جمعیت از شهرستان‌های نوشهر و چالوس و همچنین ساخت محلی برای تفریح ساکنان خطه شمال کشور بود. نمک آبرود با پیش فرض یک شهرک اقامتگاهی – تفرجگاهی کم کم جان گرفت.

 

چه طور به نمک آبرود برویم؟

نمک آبرود در استان مازندران و در 12 کیلومتری غرب شهر چالوس قرار گرفته است. اگر قصد ندارید با فضای صمیمی تورهای طبیعت گردی که در فصل‌های مختلف سال تورهای شاد نمک آبرود برگزار می‌کنند به سفر بروید؛ می‌توانید با خودروی شخصی خود به سمت چالوس حرکت کنید. نمک آبرود بین چالوس و تنکابن قرار گرفته است. بعد از گذشتن از چالوس حواستان به تابلوهای خروجی نمک آبرود در سمت چپ جاده باشد.

شهرک توریستی نمک آبرود از 2 بخش تشکیل شده است. منطقه مسکونی که ورودی جداگانه دارد و منطقه توریستی که برای وارد شدن به آن لازم است مبلغی پرداخت کنید.

 

نمک آبرود - مجله گردشگری میهمان شو

 

طبیعت نمک آبرود

جنگل‌های مازندران نقش مهمی در اعتدال آب و هوای منطقه و حتی تنظیم جریان رودها دارند. نوع پوشش گیاهانی که در جنگل‌های استان مازندران دیده می‌شود به شکل درختان پهن برگ است. اما چه چیزی روی پوشش گیاهی این جنگل‌ها تأثیر گذاشته است؟

کوهستان البرز و نزدیکی به دریای خزر باعث شده است دامنه شمالی رشته کوه‌های البرز پوشیده از گیاهان پهن برگ باشد.

در نمک آبرود به علت دوری از دریا و کم بودن رطوبت هوا، پوشش گیاهی با بقیه مناطق استان مازندران کاملا متفاوت است. جنگل‌های نمک آبرود با انواع و اقسام درختان و پوشش‌های گیاهی پوشیده شده است  و جنگل‌های زیبایی در این منطقه دیده می‌شود. گل‌های بنفشه و شمشادهای 700 ساله به همراه درختان توسکا، ملچ و افرا تنها بخشی از پوشش گیاهی متنوع نمک آبرود است.

نمک آبرود 3 مدل آب و هوای مختلف دارد. این تنوع آب و هوایی به علت نوع بادهایی است که در این منطقه می‌وزد. 2 جریان باد  کلی در آب و هوای نمک آبرود تأثیرگذار است.

بادی که از شمال و شمال شرق سیبری به طرف استان مازندران می‌آید که باعث سرد شدن هوا در زمستان و ریزش برف و باران می‌شود.

بادی که از غرب و از سمت اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه  به سمت استان مازندران می‌وزد که باعث بوجود آمدن تابستان‌های مرطوب و هوای شرجی می شود.

البته چند نوع باد محلی هم در فصل‌های مختلف سال به سمت نمک آبرود می‌وزند.

تعدد این نوع توده های هوایی باعث شده است که نمک آبرود 3 مدل آب و هوای معتدل جلگه ای، کوهستانی و معتدل سرد را داشته باشد.

 

نمک آبرود- مجله گردشگری میهمان شو

 

جاذبه های گردشگری نمک آبرود

در بخش توریستی شهرک نمک آبرود چندین نوع بازی و سرگرمی متنوع برای استفاده مسافران وجود دارد.

 

تله کابین نمک آبرود

نمک آبرود را معمولا به اسم تله‌کابین آن می‌شناسند. تله‌کابین نمک آبرود بلندترین تله‌کابین در ایران است که پروژه ساخت آن در سال 1372 آغاز شد. این تله‌کابین امن‌ترین تله‌کابین در ایران است چرا که خطوط آن هر روز سرویس می‌شود. این سرویس‌ها شامل تعویض قطعات چرخ‌های دکل، بلبرینگ‌ها و لاستیک‌های دکل خطوط می‌شود.

اگر در هنگام کار کردن این خطوط برق قطع شود، ژنراتور و یک موتور برق اضطراری مسافرانی که روی خط هستند را به مقصد می‌رسانند.

 

تله کابین نمک آبرود - مجله گردشگری میهمان شو

 

این تله کابین از 2 خط اصلی تشکیل شده است .

خط 1 تله‌کابین که 42 کابین قرمز رنگ با ظرفیت 4 نفر دارد، تا ارتفاع 970 متری از سطح زمین بالا می‌رود.

خط 2 تله‌کابین 35 کابین فایبرگلاس دارد که به اندازه 6 نفر ظرفیت دارد و تا ارتفاع 700 متری صعود می‌کند.

اگر سوار خط اول تله‌کابین نمک آبرود شوید چیزی حدود 15 دقیقه در مسیر خواهید بود تا مسافتی 2100 متری را طی کنید و به قله کوهستان "مدوبن" برسید.

 

خط 1 تله کابین نمک آبرود - مجله گردشگری میهمان شو

 

خط دوم تله‌کابین نمک آبرود در عرض 10 دقیقه شما را به قله "دیو حمام" می‌رساند. اگر به غار نوردی در دل کوه علاقه دارید حتما از خط 2 تله‌کابین استفاده کنید چرا که بالای قله دیو حمام غارهایی در دل کوه بوجود آمده است که دیدنش برای مسافران خالی از لطف نیست.

 

خط 2 تله کابین نمک آبرود - مجله گردشگری میهمان شو

 

بعد از اینکه به بالای یکی از 2 قله زیبای نمک آبرود رسیدید، امکانات رفاهی زیادی مثل سفره خانه، هتل و انواع و اقسام رستوران آماده پذیرایی از شما خواهد بود.

 

سورتمه سواری در نمک آبرود

سورتمه سواری در ایران برای اولین بار در مجموعه تفریحی نمک آبرود افتتاح شد. این سورتمه از بین درختان جنگل‌های نمک آبرود می‌گذرد. لذت هیجان سورتمه سواری در نمک آبرود را به هیچ وجه از دست ندهید.

 

سورتمه سواری نمک آبرود - مجله گردشگری میهمان شو

پینت بال نمک آبرود

پینت بال یکی از آن بازی های گروهی است که در اکثر مجتمع‌های گردشگری، زمینی را برای بازی به آن اختصاص می‌دهند. اما پینت بال نمک آبرود بزرگ‌ترین پینت بال جنگلی در ایران است.

 تفریحات زیادی در این نقطه وجود دارد که با توجه به سلیقه‌تان و مدت زمانی که دارید می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. زیپ لاین، گذر از پل معلق نمک آبرود، کارتینگ، دوچرخه سواری، اسکای واکینگ، پرواز با هواپیما، بازی تنیس و دوچرخه سواری از تفریحاتی هستند که می‌توانید با خیال راحت در شهرک توریستی نمک آبرود داشته باشید.

 

پل معلق نمک آبرود - مجله گردشگری میهمان شو

 

اقامت در نمک آبرود

قیمت اجاره ویلا در نمک آبرود کمی بالاست. اگر قصد ندارید که در ویلاهای شیک نمک آبرود اقامت کنید می‌توانید در خیابان‌های اطراف شهرک توریستی یا داخل شهر نمک آبرود ملکی با قیمتی مناسب پیدا کنید و برای چند روز اقامت آن را اجاره کنید.

 

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا