10 نکته حیاتی که باید قبل از اولین تجربه زیپ لاین سواری بدانید

اینکه آدم بین زمین و آسمان در حالیکه از دست هایش آویزان است مثل یک پرنده به پرواز در بیاید باید خیلی هیجان انگیز باشد.

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

اینکه آدم بین زمین و آسمان در حالیکه از دست هایش آویزان است مثل یک پرنده به پرواز در بیاید باید خیلی هیجان انگیز باشد. مخصوصا وقتی زیر پاهایتان یک دره یا جنگلی انبوه از درختان باشد. برای یک گردشگر یا طبیعت گرد کسب تجربه های جدید بسیار هیجان انگیز است و زیپ لاین سواری یک از همان تجربه های هیجان انگیز و دوست داشتنی است.

آیا تا به حال زیپ لاین سواری را تجربه کرده اید؟

اگر اولین تجربه ی خود از زیپ لاین سواری را قبلا تجربه کرده اید آن را با ما به اشتراک بگذارید. اگر هم هنوز جرات نکرده اید یک بار حالت معلق بودن بین زمین و هوا را تجربه کنید با میهمان شو همراه باشید تا 10 نکته ی حیاتی که باید قبل از اولین تجربه زیپ لاین سواری بدانید را در کنار یکدیگر یاد بگیریم:

خب قبل از اینکه حتی فکر زیپ لاین سواری به سرتان بزند مطمئن باشید که وضعیت جسمانی شما در حالت نرمال باشد.

آیا اخیرا عمل جراحی داشته اید؟

آیا زخم دایمی روی پشت بدنتان یا روی ناحیه گردن خود دارید ؟

آیا مشکل قلبی خاصی دارید؟ مشکل فشار خون چه طور؟ آیا فشار خون شما بالا است؟

اگر پاسخ شما به حتی یکی از سوال های بالا مثبت است، لطفا حتما با پزشک خود قبل از کسب این تجربه ی شیرین مشورت کنید.

 

نکاتی که باید قبل از زیپلاین سواری دانست-مجله گردشگری میهمان شو

 

1. با یک راهنمای حرفه ای به زیپ لاین سواری بروید.

کل پروسه ی زیپ لاین سواری بر خلاف تصوری که ممکن است بعضی افراد داشته باشند بسیار امن و مطمئن است. اما به شرطیکه با تجهیزات ایمن و یک راهنمای حرفه ای همراه باشد.

خب پس بهتر است قبل از اینکه برای یک تجربه ی شیرین زیپ لاین سواری هزینه ای پرداخت کنید از خودتان چند سوال ساده بپرسید:

نظر بقیه مردم راجع به این تیم زیپ لاین سواری چیست؟

آیا ویدئویی از تجارب زیپ لاین سوارهای قبلی وجود دارد که شما یک بار آن را ببینید و خیالتان از بابت تجهیزات و یک همراه مطئن راحت شود؟

وقتی به محلی که قرار است زیپ لاین در آن نقطه انجام شود رسیدید اگر در هرلحظه احساسی از نا امنی و عدم وجود تجهیزات ایمن دست داد خیلی راحت از این تجربه ی شیرین دست بکشید.

 

زیپ لاین سواری چیست-مجله گردشگری میهمان شو

 

2. خجالت نکشید و وزن دقیق خود را بدانید

بله لطفا قبل از رفتن به زیپ لاین یک بار روی ترازو بروید و خود را وزن کنید و سعی کنید با واقعیت اضافه وزن یا کاهش وزن خود مواجه شوید.

خب ما برای گرفتن رژیم های تغذیه از شما نمی خواهیم که وزن دقیق خودتان را بدانید بلکه برای یک راهنمای زیپ لاین سواری دانستن وزنی که شما دارید و داقل و حداکثر وزنی که دستگته زیپ لاین می تواند تحمل کند بسیار مهم است.

 

نکاتی که باید درباره زیپ لاین سواری دانست-مجله گردشگری میهمان شو

 

3. قبل از آمدن به زیپ لاین خوب استراحت کنید

خب بگذارید یک نکته ی مهم را به شما بگوییم. زیپ این سواری یک فعالیت بسیار سنگین است. سنگین از آن جهت که از شما انرژی زیادی به واسطه ی تخلیه بالای هیجانی می گیرد.

 

زیپ لاین - مجله گردشگری میهمان شو

 

4. شب قبل حتما خوب بخوابید تا به اندازه کافی انرژی داشته باشید.

بدترین حالت هم زمانی اتفاق می افتد که شما با داشتن سر درد تصمیم بگیرید زیپ لاین سواری کنید. فقط به شما می گوییم که خب در اینصورت سر درد شما بدتر خواهد شد.

 

زیپ لاین سواری-مجله گردشگری میهمان شو

5.  صندل نپوشید

خب مسأله این نیست که کسی به صندل پوشیدن شما کار دارد یا نه. نکته ی مهم این است که وقتی بین زمین و آسمان در حال سر خوردن روی یک بند هستید خیلی راحت صندل یا کفشی که تماس خوب و محکمی با پای شما نداشته باشد به داخل جنگل های زیر پایتان یا دره ای که آن زیر وجود دارد پرتاب می شود.

بهترین گزینه برای انتخاب کفش زیپ لاین پوشیدن یک کفش بندی است که داخل پای شما حسابی محکم بسته شده باشد.

 

زیپ لاین چیست-مجله گردشگری میهمان شو

 

6. سبک لباس بپوشید

شما باید لباسی راحت، گشاد و سبک بپوشید. دستگیره های زیپ لاین به اندازه کافی به شما حس تنگ بودن و کش آمدن می دهند پس بهتر است حداقل روی سطح بدنتان و لباسی که پوشیده این این احساس را نداشته باشید.

 

نکات مهم برای زیپ لاین-مجله گردشگری میهمان شو

 

7. جیب هایتان را خالی کنید

خب با خواندن این مورد حتما با خودتان می گویید:" کسی هم پیا می شود که این را نداند و با جیب پر زیپ لاین سواری کند؟"

باید بگوییم بله. خیلی از افراد فراموش می کنند که جیب هایشان را کاملا خالی کنند. همه چیز را خالی کنید مخصوصا تلفن همراهتان .

 

یک تجربه از زیپ لاین سواری-مجله گردشگری میهمان شو

8. با شکم پر نیایید

یک صبحانه ی سبک بخوردید و حداقل از یک ساعت قبل چیزی نخورید. حتی یک تکه میوه یا آب میوه هم لطفا برای یک ساعت فراموش کنید.

حتی صبحانه ای که می خورید هم بهتر است سبک باشد. تخم مرغ یا بیکن برای صبح روزی که قرار است به زیپ لاین سواری بروید اصلا گزینه خوبی نیست.

 

نکاتی که باید قبل از زیپ لاین سواری دانست-مجله گردشگری میهمان شو

 

9.  قبل از زیپ لاین سواری با راهنمای تور یا زیپ لاین صحبت کنید:

تورهای گردشگری زیادی هستند که در خلال برنامه های کویر نوردی، کمپینگی یا حتی آفرود سواری خود برنامه زیپ لاین سواری برگزار می کنند. اگر قصد شرکت در برنامه ی زیپ لاین را دارید حتما با لیدر تور مشورت کنید و از آن ها بخواهید اطلاعات کاملی از دستگاه خود را در اختیار شما قرار دهند.

 

زیپ لاین چیست-مجله گردشگری میهمان شو

10. به دوربین ها لبخند بزنید

خب این را قبول داریم که لبخند زدن را باید در حین زیپ لاین سواری انجام دهید نه قبل از آن. اما اگر می خواهید به شما حسابی خوش بگذرد بهتر است قیافه تان پر از حس ترس نباشد و سعی کنید از این تجربه ی شیرین خود لذت ببرید.

 

تجربه ی شیرین زیپ لاین سواری-مجله گردشگری میهمان شو

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا