سفر دور دنیا با موتورسیکلت

روش های مختلفی برای رفتن به سفر وجود دارد که در بین آن ها شاید سفر کردن با موتور سیکلت برای مردم ناشناخته تر باشد.

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

روش های مختلفی برای رفتن به سفر وجود دارد. تورهای یک روزه ی طبیعت گردی، استفاده از اتوبوس های توریستی، خرید بلیط هواپیما و قطار و جدیدترین نوع سفر در ایران هیچ هایکینگ همه و همه انواع روش های رفتن به یک سفر هیجان انگیز و شاد هستند. نوع دیگری از سفر هم وجود دارد که در آن قرار نیست یک جا بنشینید و یک وسیله ی دیگر شما را به مقصد سفرتان برساند در این نوع سفر ها شما باید خودتان هم برای رسیدن به مقصد انرژی بگذارید. احتمالا اسم سفر های چند روزه با دوچرخه و موتور سیکلت را  شنیده اید. اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که عاشق هیجان موتور سواری هستید این مقاله دقیقا برای شما نوشته شده است. موتور سواران می توانند کل بار سفر خودشان را پشت موتورشان بگذارند و به دل جاده بزنند. سفر با موتور همانقدر که جذاب است خطرات خاص خودش را هم دارد.

میهمان شو در این مقاله نکاتی برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و شاد  با موتور سیکلت را به شما آموزش می دهد.

 

سفر با موتور - مجله گردشگری میهمان شو

برنامه ای مشخص از سفر با موتور سیکلت داشته باشید.

از آنجاییکه قرار است با موتورتان به جاده بروید بدون شک خانواده و دوستانتان حسابی نگران شما خواهند شد. بهتر است قبل از حرکت برنامه ای مشخص از اینکه قرار است هر روز چه مقدار مسیر بروید و در کجا استراحت کنید داشته باشید و این برنامه را در اختیار خانواده تان هم قرار بدهید تا کمتر نگران شما باشند و از برنامه ی سفر شما با خبر باشند.

موتور سواری را صبح زود شروع کنید و زود هم تمام کنید

فرقی نمی کند با چه وسیله ای به سفر می روید هرچه قدر که صبح زودتر وارد جاده شوید می توانید مسافت بیشتری را طی کنید و شب هم وقتی جاده تاریک می شود می توانید زودتر از جاده خارج شده و جایی برای اقامت پیدا کنید.

نمی تواتید تصور کنید که دیدن بیدار شدن یک شهر از پشت یک موتور تا چه اندازه می تواند هیجان انگیز باشد.

به هیچ وجه با تاریک شدن هوا در جاده نمانید. قبل از غروب خورشید خودتان را به یک شهر یا روستا برسانید و در جایی اقامت کنید. دوش سبکی بگیری،  شام خود را میل کنید و حتما قبل از ساعت 10 شب بخوابید. مطمئنا برای اینکه بتوانید با هوشیاری در جاده موتور سواری کنید به خواب کافی احتیاج دارید.

 

سفر با موتور در شب- مجله گردشگری میهمان شو

 

گوش گیر را در موتور سواری فراموش نکنید.

گوش گیر قط برای محافظت از گوش هایتان در برابر باد نیست. وقتی کلاه کاسکت روی سرتان می گذارید و به جاده می روید انقدر سر و صدای جاده و صدای باد در گوش شما می پیچد که ذهن شما برای تجزیه و تحلیل صداهای هشدار دهنده دچار مشکل می شود. یک گوش گیر ساده به مغز شما کمک می کند تا با حذف صدای باد به صداهای هشدار دهنده در جاده بیشتر توجه کنید. از طرفی اگر صدای باد در گوش شما بپیچد دیگر نمی توانید  صداهایی که از موتور شما در حین موتورسواری به گوش می رسد را بشنوید. این صداها خیلی مهم هستند و توجه به آن ها به شما کمک می کند که از وقوع اتفاقات ناگوار جلوگیری کنید.

 

گوش گیر در موتور سواری- مجله گردشگری میهمان شو

 

چک کردن موتور را قبل از سفر فراموش نکنید.

وقتی با موتور سیکلت به سفر می روید احتمال اینکه در جاده های بین شهری بتوانید یک مکانیک پیدا کنید خیلی کم است . توصیه ی ما به شما این است که هر جا که برای گرفتن عکس توقف کردید، هر روز صبح قبل از حرکت و هر شب قبل از پارک کردن موتور خود، جلوی یک اقامتگاه موتور خود را بررسی کنید.

تایرها، دسته های گاز و ترمز وضعیت بنزین و روغن را بررسی کنید و تا زمانیکه از سالم بودن موتور خود مطمئن نیستید وارد جاده نشوید.

از موتور خود  مراقبت کنید چرا که موتور شما هم قرار است از شما مواظبت کند.

 

چک کردن موتور قبل از سفر-مجله گردشگری میهمان شو

 

سبک سفر کنید

وقتی برای اولین بار به سفر می روید مطمئنا یک عالمه وسیله با خودتان خواهید برد اما بعد از گدشت مدتی متوجه می شوید که وجود آن همه وسیله در سفر چندان هم لازم نبوده است.

حالا تصور کنید که قرار است به جای چمدان و داشتن یک صندوق عقب بزرگ یا محفظه ی حمل بار در قطار و هواپیما فقط یک فضای کوچک در پشت موتور داشته باشید.

وسایل اضافی را از کوله ی خودتان حذف کنید و فقط چند دست لباس، جعبه ی کمک های اولیه و نقشه و جی پی اس را با خودتان بردارید.

 

کوله پشتی در سفر با موتور- مجله گردشگری میهمان شو

نقشه را فراموش نکنید

استفاده از جی پی اس هایی که بر روی موتور نصب می شوند برای یک موتور سوار مثل سم است. ما اصلا به شما توصیه نمی کنیم که از این نوع سیستم های نقشه خوان استفاده کنید چرا که حواس شما را در حین موتورسواری پرت می کنند و ممکن است باعث آسیب رسیدن به شما بشوند.

نقشه های کاغذی و استفاده از سرویس نقشه ی آنلاین گوگل بر روی تلفن همراهتان بهترین نوع نقشه ای است که به عنوان یک مسافر موتور سوار می توانید از آن استفاده کنید. چرا که برای استفاده از آن ها محبورید حتما در کنار جاده توقف کنید و همه ی حواستان فقط به نقشه خواهد بود.

 

همراه داشتن نقشه در سفر با موتور-مجله گردشگری میهمان شو

 

خاطرات سفر با موتور را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید

اینکه تصاویری از نقاطی که به آن سفر می کنید را در فضای اجتماعی منتشر کنید به شما کمک می کند تا بتوانید از اهالی بومی یک منطقه پیشنهاداتی برای رفتن به نقاط زیبای آن نقطه به دست بیاورید. شاید هم فرد دیگری مثل شما در حال سفر به آن منطقه باشد و اینگونه می توانید یک یا چند همسفر موتور سوار دیگر هم پیدا کنید.

یک شماره تماس اضطراری و شرحی از وضعیت پزشکی خود به همراه داشته باشید.

فرض کنید که با موتور خود به یک کشور دیگر سفر کرده اید و اتفاقی برایتان می افتد که توانایی صحبت کردن ندارید. محلی ها شما را به یک درمانگاه می رسانند اما پزشکان هیچ اطلاعاتی از وضعیت بیماری های قبلی شما ندارند.

یک فرم از قبل آماده شده را در محوطه ی داخلی کلاه کاسکت یا جیب لباس خود قرار دهید که در آن لیست بیماری ها و یک شماره تماس اضطراری به زبان انگلیسی نوشته شده باشد. این کار به حفظ سلامتی شما در سفر به اقصی نقاط دنیا کمک می کند.

 

استفاده از موبایل در سفر با موتور-مجله گردشگری میهمان شو

 

آیا دوست دارید با موتور سیکلت به دور دنیا سفر کنید؟

 

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا