چگونه از آب و هوای نقطه ای که می خواهیم به آن سفر کنیم با خبر شویم؟

آیا قبل از سفر عادت دارید که آب و هوای شهر مقصد را چک کنید؟ چند بار برای شما اتفاق افتاده که در ترافیک ناشی از باران شدید یا برف در جاده گیر کرده باشید؟

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

آیا قبل از سفر عادت دارید که آب و هوای شهر مقصد را چک کنید؟ چند بار برای شما اتفاق افتاده که در ترافیک ناشی از باران شدید یا برف در جاده گیر کرده باشید؟

این روزها با همه گیر شدن فضای مجازی و گوشی های هوشمند هر یک از افراد یک اینترنت سیار به حساب می آیند. تایپ کردن" پیش بینی وضعیت آب و هوا" در نوار سرچ گوگل بر روی گوشی موبایلتان یا صفحه ی مانیتور کامپیوتر شخصی تان خیلی از شما زمان نمی گیرد اما اگر بدون اطلاع داشتن از شرایط جوی یک منطقه ماشین را راهی جاده کنید ممکن است مدت زیادی در مسیر معطل شوید و به کلی برنامه ی سفرتان خراب شود.

یک سایت مطمئن که اطلاعاتی دقیق و قابل اعتماد از شرایط آب و هوایی چند روز آینده ی شهری که قصد سفر به آن دارید را به شما بدهد می تواند خیال شما را از داشتن سفری راحت و ایمن حسابی راحت کند.

در این مقاله با میهمان شو همراه باشید تا در کنار یکدیگر به معرفی چند سایت مطرح بین المللی و ایرانی که برای پیش بینی وضعیت آب و هوا  می توانید از آن ها استفاده کنید؛ بپردازیم.

 

وب سایت سازمان هواشناسی کشور

اگر قصد سفر دارید باید به شما بگوییم که این بهترین وب سایتی است که می توانید از آن استفاده کنید.

در این وب سایت اطلاعات کاملی در مورد وضعیت فعلی هوای کشور در اختیار بازدید کنندگان قرار می گیرد.

علاوه بر وضعیت فعلی تمام نقاط ایران شما می توانید وضعیت آب و هوا در سایر نقاط جهان را هم مشاهده کنید.

قسمتی از این وب سایت که به درد همه رانندگان می خورد بخش وضعیت راه های کشور است. در این بخش می توانید مبدا و مقصد خود را انتخاب کنید و تمامی اطلاعات لازم شامل دما، میزان دید افقی، فشار و هم چنین سرعت و جهت باد را به سادگی مشاهده کنید.

 

 

وب سایت Weather Underground

این سایت یکی از قوی ترین سایت های پیش بینی وضعیت آب و هوا است که بین هواشناسان و افراد عادی بسیار محبوب است.

این وب سایت اطلاعات مربوط به پیش بینی آب و هوا را  از روی بیش از صد هزار ایستگاهی که در سراسر جهان پراکنده هستند با دقت بسیار زیادی جمع آوری می کند.این اطلاعات بر روی سه دسته بندی آب و هوای محلی، آب و هوای منطقه ای و آب و هوای جهانی جمع آوری و تحلیل می شوند.

این سایت بسیار جذاب با رابط کاربری بسیار دوست داشتنی بارها طراحی مجدد شده است تا آنچه که الان می بینید به وجود بیاید.

استفاده از این سایت بسیار راحت است فقط کافی است در بخش جست و جوی سایت اسم شهری که می خواهید از آب و هوای آن اطلاعات کسب کنید را وارد کنید.

نتیجه ی جست و جو در بانک های اطلاعاتی این سایت خیلی سریع برای شما به نمایش در می آید.

6 زبانه ی اصلی برای پیش بینی آب و هوای هر منطقه برای کاربران نشان داده می شود.

در بخش اول که به صورت اتوماتیک اولین صفحه ای است که به کاربران نشان داده می شود اطلاعات مربوط به آب و هوای همان روز نشان داده می شود.

نقشه ای که موقعیت شما را نشان می دهد به همراه یک دایره ی قرمز که نشان دهنده ی دما بر حسب درجه ی فارنهایت است.

وضعیت وزش باد، تراکم ابرها و اطلاعات مربوط به طلوع و غروب خورشید در نقطه ی انتخابی توسط جدول هایی کمی پایینتر به شما نشان داده می شود.

در زبانه ی دوم اطلاعاتی در خصوص پیش بینی دقیق ساعت به ساعت وضعیت آب و هوا و وزش باد به شما نشان داده می شود.

در زبانه ی سوم می توانید اطلاعاتی راجع به پیش بینی 10 روز آینده ی آب و هوای منطقه ی انتخابی تان ببینید.

زبانه ی چهارم یک تقویم بسیار جالب از روزهای کامل یک ماه به همراه پیش بینی گرافیکی از وضعیت آب و هوا را به کاربران نمایش می دهد.

زبانه ی پنجم: در این بخش اطلاعاتی در مورد آب و هوا، جهت وزش باد و تند باد در یک نمودار نشان داده می شود.

زبانه ی ششم: این زبانه که بیشتر به درد هواشناسان می خورد می تواند اطلاعات کاملی از وزش باد، وضعیت دمایی و میزان روطبت نقاط مختلف را بر روی نقشه به کاربران نمایش دهد.

 

وب سایت Forecast.io

این وب سایت در سال 2013 وارد دنیای پیش بینی آب و هوای جهانی شده است و به تازگی اطلاعات خود را بر روی دامین darksky.net  نمایش می دهد.  این سایت اطلاعات خوبی از دمای منطقه، شرایط آب و هوایی هر روز و پیش بینی 24 ساعت آینده را به کاربران ارائه می دهد.

استفاده از این سایت برای علاقه مندادن به دانش هواشناسی و یا خلبان ها چندان پر کاربرد نیست آن هم به این علت که اطلاعات خیلی جزیی از وضعیت آب و هوا را به نمایش نمی گذارد. اما این وب سایت برای استفاده عموم بسیار مناسب و زیبا طراحی شده است.

در قسمت پایین نقشه می توانید اطلاعاتی در مورد بیشترین و کمترین دمای نقطه ی انتخابی را طی مدت زمان یک هفته ی آینده ببینید.

 

وب سایت WeatherSpark

این وب سایت به داشتن نمودار، جدول و جزییات کامل از شرایط آب و هوایی معروف است. سرعت وزش باد، وضعیت بارش و بالاترین و کم ترین دما در یک روز، یک هفته و یا حتی به صورت سالانه و توضیحات کلی در مورد هرکدام از موارد بالا در بالای نمودارها آپشن هایی هستند که برای علاقه مندان به دانستن وضعیت آب و هوای یک منطقه در این وب سایت وجود دارند.

 

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا