نکات مهم و کاربردی برای سفر بانوان

وقتی به عنوان یک خانم به تنهایی سفر می کنیم مشکلاتی بر سر راهمان وجود دارد که همتایان مرد ما معمولا این مشکلات را ندارند. هدف ما خانم ها از رفتن به یک کمپ تفریحی و سفر چند روزه فقط رسیدن به آرامش است

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

در جامعه ی امروزی، ما خانم ها معمولا زندگی پر استرسی داریم. ساعت ها در محل کار مشغول کار هستیم، ذهن مان درگیر هزار و یک سوالی است که حتی اگر خودمان هم به آن فکر نکنیم بقیه مدام از ما می پرسند: چرا ازدواج نمی کنی؟ چرا باردار نمی شوی؟ چقدر لاغر شدی و... .

 وقتی به خانه می رسیم یک عالمه لباس برای شستن در سبد لباس های ناشور پر شده است و تازه در مسیر محل کار به خانه باید کلی خرید هم انجام بدهیم. درست همین جاست که زیبایی داشتن یک سفر با دوستانمان خودش را نشان می دهد. خیلی از گروه های دست جمعی بانوان وجود دارند که تورهای یک روزه یا چندروزه به نقاط مختلف کشور برگزار می کنند.  بهترین راه برای به آرامش رسیدن رفتن به کوه، ساحل و جنگل است تا در طبیعت انرژی های از دست رفته ی خود را دوباره به دست بیاوریم.

 وقتی به عنوان یک خانم به تنهایی سفر می کنیم مشکلاتی بر سر راهمان وجود دارد که همتایان مرد ما معمولا این مشکلات را ندارند. از آنجایی که هدف ما خانم ها از رفتن به یک کمپ تفریحی و سفر چند روزه فقط رسیدن به آرامش است بهتر است نکاتی را در نظر داشته باشیم تا از سفر خود بهترین استفاده را ببریم.

در این مقاله با میهمان شو همراه باشید تا نکاتی که بانوان در سفر باید مدنظر قرار دهند را در کنار یکدیگر یاد بگیریم:

 

نکات کاربردی سفر بانوان-مجله گردشگری میهمان شو

امنیت در سفر بانوان

حتما به یکی از نزدیکانتان اطلاعات کاملی راجع به مقصدی که قصد سفر به آن دارید را بدهید. به آن ها بگویید قرار است دقیقا در کجا اقامت کنید و چه روزی به خانه بر خواهید گشت. مدت زمانی را به آن ها اعلام کنید که اگر تا آن روز خبری از شما نشد به دنبال شما بگردند.

به هیچ وجه به تنهایی در جایی کمپ نزنید. هوشمندانه ترین وضعیت در حالتی است که همراه دوستانتان باشید. کسی باید همراه شما باشد تا اگر زانویتان آسیب دید بتواند به شما کمک کند.

وسایلی برای دفاع از خودتان به همراه داشته باشید.

 

نکات کاربردی سفر بانوان-مجله گردشگری بانوان

 

به حس ششم خود در سفر اعتماد کنید. اگر احساس خوبی به یک منطقه ندارید به دوستانتان اطلاع دهید تا وارد آن مسیر نشوند.

وقتی به طبیعت می روید در واقع شما در محل زندگی حیوانات وحشی پا گذاشته اید. با حیات وحش مهربان باشید. به حیوانات غذا ندهید، در طبیعت آشغال نریزید و با طبیعت دشمنی نداشتید. فاصله ی مناسبی با حیوانات بگیرید . فرقی نمی کند یک سنجاب پشمالوی کوچک ببینید یا یک گوزن، فاصله ی خود را از آن ها رعایت کنید. هر چقدر به حیوانات فضای بیشتری برای آزاد بودن و زندگی کردن بدهید خودتان سفر امن تری را تجربه خواهید کرد.

بهترین حالت این است که حداقل در گروه های 3 نفره به مسافرت بروید.

 

نکات کاربردی سفر بانوان-مجله گردشگری بانوان

 

روزهای بارانی در سفر بانوان

قبل از سفر حتما وضعیت آب و هوا را چک کنید. اگر اخبار آب و هوا به شما می گویند که قرار است آخر هفته ای بارانی یا طوفانی داشته باشید بهتر است برنامه ی سفر خود را به هفته های آینده موکول کنید.

اگر با وجود اینکه می دانید قرار است هوا بارانی باشد و باز هم برنامه ی سفر خودتان را تغییر نمی دهید بهتر است شرایط زیر را در نظر بگیرید:

ماشین خود را در کنار محوطه ی کمپ پارک کنید تا اگر هوا بارانی یا طوفانی شد بتوانید به سادگی به داخل ماشین خود بروید.

باز هم به حس ششم خود اعتماد کنید. اگر احتمال رعد و برق وجود دارد از چادر زدن و ساخت پناهگاه در کنار درخت ها خودداری کنید.

راهنمای ساخت سرپناه در سفر

 

نکات کاربردی سفر بانوان-مجله گردشگری بانوان

 

اگر احتمال بارندگی وجود دارد در نقاطی که نزدیک رودخانه یا در ارتفاعات کم هستند چادر نزنید. نقاطی که ارتفاع بیشتری دارند انتخاب بهتری برای ساخت پناهگاه یا چادر زدن هستند.

اگر برف شروع به باریدن گرفت بهترین راه این است که به لایه های لباس خود اضافه کنید و به داخل کیسه ی خواب خود رفته و تا قطع شدن بارش برف منتظر بمانید.

عاقلانه ترین کار این است که همیشه با توجه به شرایط آب و هوایی برنامه ی سفر خود را بچینید.

 

نکات کاربردی سفر بانوان-مجله گردشگری بانوان

 

غذای سرپایی در سفر

نکته ای که باید همه ی خانم هایی که نگران وزن خودشان هستند بدانند این است که در هنگام کوهنوردی یا کمپ وقتی فعالیت های ورزشی زیادی دارید کالری غذاهای مصرفی شما می سوزند. پس انتخاب غذایی سالم و طبیعی می تواند بهترین انتخاب برای تأمین انرژی شما در طول سفر باشد.

زمانی که به کوهنوردی می روید یا در حال انجام فعالیت های ورزشی در حین سفر هستید استفاده از ترکیب مغزها و مواد قندی طبیعی را فراموش نکنید. ساندویچی از دانه های مقوی و چرب به همراه مقدار کافی از میوه ها می توانند فیبر و انرژی لازم بدن شما را در حین سفر تأمین کند.

موز یکی از میوه هایی است که خیلی راحت در کوله ی سفر شما جا می گیرد و برای خراب نشدن احتیاج به یخچال ندارد. در سفرهایی که لازم است تپه نوردی انجام دهید عضلات شما به پتاسیم احتیاج دارند تا با اسید لاکتیک موجود در بدن شما مقابله کنند، موز بهترین منبع پتاسیم است که می تواند حسابی به شما در تپه نوردی یا کوهنوردی کمک کند.

 

نکات کاربردی سفر بانوان-مجله گردشگری بانوان

 

پرتقال، سیب و انگور میوه هایی هستند که به راحتی در یک ظرف پلاستیکی کوچک جا می گیرند و به سرعت هم فاسد نمی شوند. این 3 میوه سرشار از کالری، پروتئین و چربی هستند که می توانند احساس نشاط و پر انرژی بودن را به شما هدیه بدهند.

کمپ و سفر چند روزه جای کاهش یا افزایش وزن نیست. تمرکز خود را روی سالم غذا خوردن بگذارید تا میزان ویتامین و فیبر بدن شما در سطح بالایی قرار بگیرد. به هیچ وجه به بدنتان اجازه ی بیش از حد گرسنه ماندن ندهید. کوه نوردی یا کمپ برای ما خانم ها احتیاج به سوخت بیش تری دارد تا بدن مان در شرایط غیر عادی قرار نگیرد.

وعده های غذایی ساده مناسب برای سفر

 

به دنبال بیش ترین مقدار تفریح در سفر های خود باشید

لوازم مناسب برای سفر خود بردارید: مطمئنا هیچ خانمی دلش نمی خواهد تا بعد از سفر پاهایش تاول بزند. بهترین راه این است که کفش فانتزی که برای اولین بار از مغازه خریده اید را در اولین تجربه ی سفر طولانی خود نپوشید تا پاهایتان آسیب نبینند.

 

نکات کاربردی سفر بانوان-مجله گردشگری بانوان

 

هر وسیله ای که برای سفر انتخاب می کنید باید قبل از سفر راحتی و نرم بودن آن به خوبی تست شده باشد. بطری های آب را چک کنید تا چکه نکنند، از سالم بودن کیسه ی خواب خود مطمئن شوید و این نکته را در ذهن داشته باشید که طبیعت غیر قابل پیش بینی تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید.

 

نکات کاربردی سفر بانوان-مجله گردشگری بانوان

 

لوازم اضطراری در سفر: بانداژ را فراموش نکنید. اگر جایی از بدنتان آسیب ببیند یا خون ریزی کند بانداژ می تواند خون آن نقطه را حداقل تا مدتی بند بیاورد.پانچوی روزهای بارانی، جوراب اضافی، چاقوی جیبی و کرم ضد گزش حشرات وسایلی هستند که همیشه باید در کوله ی خود داشته باشید.

وسایلی که یک خانم بهتر است در سفر با خودش به همراه داشته باشد

 

حالا زمان تفریح بانوان در سفر است

اگر چیزی را فراموش کردید خیلی خودتان را ناراحت نکنید. شما به سفر رفته اید تا آرامش داشته باشید. از مناظر طبیعت لذت ببرید و تا می توانید لبخند بزنید تا خاطراتی فراموش نشدنی برایتان رقم بخورد.

 

نکات کاربردی سفر بانوان-مجله گردشگری بانوان

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا