5 وسیله ی آرایشی که باید در سفر های پاییزی و زمستانی در کوله ی خود جای دهید

قبل از سفر باید لوازم بهداشتی و آرایشی که ممکن است در حین سفر به آن ها نیاز داشته باشید را شناسایی کنید و این مواد را در کوله ی سفر خود جای دهید.

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

خشکی پوست در سفر های پاییزه و زمستانه از مشکلاتی است که همه با آن دست و پنجه نرم می کنند. اگر در محل زندگی خودتان یا محل کارتان باشید می توانید با خرید یک کرم مرطوب کننده یا سایر لوازم بهداشتی به پوست خودتان لطافت هدیه بدهید. اما وقتی در کمپینگ وسط جنگل هستید، وسط شنزارهای کویری هستید و یا در اتوبوس های تورهای گردشگری سرگرم تفریح و شادمانی هستید هیچ دسترسی به داروخانه ندارید. پس راه حل چیست ؟

قبل از سفر باید لوازم بهداشتی و آرایشی که ممکن است در حین سفر به آن ها نیاز داشته باشید را شناسایی کنید و این مواد را در کوله ی سفر خود جای دهید.

راهنمای انتخاب کوله ی مناسب

البته که لازم نیست کل محتویات کمد کرم هایتان را با خودتان ببرید فقط به دستور العمل های 5 گانه زیر دقت کنید تا به پوستتان هم در حین سفر خوش بگذرد.

در این مقاله با میهمان شو همراه باشید تا در کنار یکدیگر یاد بگیریم چه وسایلی را باید برای حفظ زیبایی خود در طبیعت باید به همراه ببرید.

کرم های پاک کننده را در کوله ی سفر فراموش نکنید.

یکی از ارزان ترین کرم هایی که باید در کوله ی سفری تان وجود داشته باشد کرم های ساده ی شستشو و پاک کننده  با پایه آب هستند. این کرم ها برای پاک کردن آرایش مانده بر روی پوستتان  و یا پاک کردن  گرد و خاک های محیط بسیار مناسب هستند. اگر جایی هستید که دسترسی به آب ندارید این کرم ها بهترین گزینه برای تمیز کردن پوستتان می باشند.

 

کرم پاک کننده در کوله ی سفری-مجله گردشگری میهمان شو

 

مطمئنا بعد از استفاده از این پاک کننده ها پوستتان احساس می کند که منافذ تنفسی اش حسابی باز شده است و خودتان هم با پاک شدن کثیفی از روی پوستتان  احساس شادابی و تمیزی خواهید داشت.

کرم های ضد آفتاب با SPF  مناسب و مرطوب کننده ها جزو جدانشدنی از کوله ی یک گردشگر

چند بار برایتان پیش آمده که از زدن کرم ضد آفتاب طفره بروید آن هم فقط به خاطر حس سنگینی که روی پوستتان ایجاد می کند؟ گاهی هم کرم های ضد آفتاب بیش از حد چرب یا مرطوب هستند و باعث می شوند که پوستتان بیش از اندازه خیس شود.

برای روزهای آفتابی و روزهای ابری از ضد آفتاب با SPF مناسب استفاده کنید و تفاوتی بین انتخاب ضد آفتاب مناسب در روزهای سرد و بارانی و روزهایی که خورشید وسط آسمان است قائل شوید.

 

کرم ضد آفتاب در سفر-مجله گردشگری میهمان شو

اگر ضد آفتاب مناسبی را متناسب با نوع پوستتان انتخاب کنید می توانید به سادگی به عنوان لایه ی زیرین آرایش خود هم استفاده کنید و دیگر نیازی به کرم های زیر سازی نخواهید داشت.

روغن دوست مهربان پوست برای همه ی طبیعت گردان

برای افرادی که پوست خشکی دارند سفرهای پاییزه و زمستانه می تواند یاد آور خارش و خشکی شدید پوست باشد. از روغن های طبیعی نترسید . این روغن ها نه جای زیادی می یرند و نه خیلی گران هستند. اگر دلتان نمی خواهد که پوستتان در اثر استفاده از روغن برق بزند و خیس شود می توانید از روغن هایی استفاده کنید که خشک باشند. روغن هایی مثل روغن آرگان، روغن جوجوبا و روغن دانه ی گل سرخ ( رز ) گزینه هایی هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید.

 

روغن مرطوب کننده-مجله گردشگری میهمان شو

 

یکی از روغن هایی که به شما توصیه می کنیم در کوله ی سفر های کمپینگی خود آن را به زور هم که شده جای دهید، روغن دانه ی گل سرخ است. این روغن سحر آمیز هم خاصیت جوان کنندگی و هم خاصیت روشن سازی پوست را همزمان با هم دارد. از طرفی این روغن برای موهای خشک هم بسیار مفید است. وقتی زیر آسمان کویر دراز کشیده اید و یا زمانیکه در پناهگاه چوبی خود در دل جنگل های هیرکانی شمال ایران ستارگان را می شمارید چند قطره از این روغن را به پوست صورت و گردن خود بزنید و اجازه دهید اثرات مفید خود را روی پوستتان به جا بگذارد.

اگر فراموش کرده اید که کرم های شستشو و پاک کننده را با خودتان بیاورید نگران نباشید . مقدار زیادی از روغن گل سرخ را روی دستمال بریزید و از خاصیت پاک کنندگی این روغن هم استفاده کنید.

زمانی را برای درست کردن ماسک پوست اختصاص دهید

اگر بدانید تا چه مقدار از رطوبت پوست شما می تواند در هوای سرد از دست برود حتما زمانی را برای درست کردن ماسکی که این رطوبت را جایگزین کند صرف خواهید کرد.

 

ماسک پوست-مجله گردشگری میهمان شو

ماسک های دور چشم و ماسک های آب رسانی که خیلی سریع درست می شوند را در یک قوطی کوچک بریزید و حتما در کوله ی سفر یا چمدان خود جای دهید.

قرص های jet lag  برای گردشگرانی که سفر های دور و دراز می روند

جت لگ پدیده ای است که به دلیل تغییر سریع زمانی برای افرادی که به سفرهای طولانی می روند اتفاق می افتد. جت لگ می تواند باعث بدخلقی و خشکی پوست اطراف چشم شما شود.

قرص های مخصوص jet lag در بازار وجود دارد که توصیه می کنیم اگر مقصد سفر شما جایی است که از لحاظ زمانی با محل زندگی تان خیلی تفاوت دارد، حتما یک بسته از این قرص را همراه خود داشته باشید.

 

قرص جت لگ-مجله گردشگری میهمان شو

حواستان باشد افرادی که پوست حساس و چربی دارند هم در معرض عوارض خشکی پوست اطراف چشم در اثر جت لگ قرار دارند.

نکته ی آخر: هوشمندانه کوله ی سفر ببندید

به همان میزانی که برای یک گردشگر وسایلی که برای کمپینگ با خود می برد اهمیت دارد، وسایلی که برای محافظت از پوست باید در کوله ی خود جای دهد هم مهم است.  

چگونه برای کمپینگ کوله ببندیم

برای اینکه کوله تان سنگین نشود از هر کدام از کرم ها یا قرص هایی که گفته شد مقدار کمی بردارید و یا کرم هایی را استفاده کنید که بتوانند یک یا چند کار را با هم انجام دهند .

با مراقبت از پوست خود در حین سفر ، لذت مضاعفی از یک تجربه ی هیجان انگیز گشت و گذار در طبیعت را به خودتان هدیه دهید.

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا