10 نکته ساده برای روشن کردن آتش در روزهای بارانی

فکرش را بکنید باران باریده و همه چوب ها خیس شده اند و حسابی سردتان است. چه طور می شود آتشی روشن کرد تا خودمان را گرم کنیم؟

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

وقتی تصمیم می‌گیرید که با دوستانتان به سفر بروید و وسایل سفر را پشت ماشین‌های شخصی پر می‌کنید باید برای هر شرایط سختی که ممکن است در طبیعت بریاتان اتفاق بیفتد آمادگی کافی داشته باشید. میهمان شو در این مقاله قصد دارد نکته‌های ساده ای را به شما آموزش بدهد تا بتوانید در هنگام بارش باران که همه‌ی وساسل خیس می‌شوند با خیال راحت آتش درست کنید.

معمولا به علت نفوذ آب به داخل چوب و سردی هوا درست کردن آتش از حالتی که هوا عادی است سخت‌تر می‌شود به همین خاطر است که به شما پیشنهاد می‌کنیم 10 نکته‌ی ساده‌ی زیر را بخوانید تا در روز‌های بارانی هم بتوانید در کنار آتش، خود را گرم کنید.

در هنگام بارش باران در طبیعت، به مواد چسبناک بچسبید

به درخت صنوبر و همه‌ی درختانی که برگ‌های سوزنی شکل دارند بیش‌تر دقت کنید چرا که این درختان شیره‌ای چسبناک دارند. معمولا در بین مواد آتش‌زا قیر به علت خاصیت چسیندگی زیادی که دارد راحت‌تر آتش می‌گیرد. همین حالت در مواد طبیعی هم وجود دارد، پس برگ‌های مرده‌ی این درختان هم به عنوان ماده‌ی آتش‌زا و هم به عنوان سرپناهی مطمئن در روز‌های بارانی کاربرد دارند.

 

 

درخت صنوبر برای روشن کردن آتش در روزهای بارانی - مجله گردشگری میهمان شو

برای روشن کردن آتش پوست همه چیز را بکنید

آیا می‌دانید چرا بر روی چوب درخت یک حالت پوسته‌ای وجود دارد ؟ این لایه برای محافظت از چوب برای آتش گرفتن ساخته شده است، به همین علت هم پوسته‌ی روی چوب درختان خاصیت آتش گرفتن کمتری نسبت به مغز چوب دارد.

پوسته‌ی چوب‌ها را بکنید، نمی‌توانید تصور کنید که زیر پوسته‌ی خیس این چوب‌ها مغزی خشک از چوب وجود دارد که به سادگی آتش می‌گیرد.

 

روشن کردن آتش در روزهای بارانی - مجله گردشگری میهمان شو

چوب‌های خیس را نصف کنید

درست مثل کندن پوست چوب‌های خیس، از وسط نصف کردن هم می‌تواند به بهتر سوختن هیزم‌های چوبی کمک کند. هرچه قدر که میزان سطح تماس قسمت خشک چوب‌ها با آتش بیشتر باشد کار شما برای روشن کردن آتش راحت‌تر خواهد بود.

 

روشن کردن آتش در روزهای بارانی - مجله گردشگری میهمان شو

 

تلی از آتش به پا کنید

تکلیف آتش‌هایی که به صورت تخت برپا می‌شوند از اول مشخص است، این آتش‌ها هرگز روشن نمی‌مانند. آتش را به صورت مثلثی و با ارتفاع از سطح زمین بسازید. یک آتش با ارتفاع باعث می‌شود حرارت راحت‌تر داخل آتش بماند و مدت زمان بیش‌تری بتوانید از گرمای آن استفاده کنید.

 

آتش در روزهای بارانی - مجله گردشگری میهمان شو

از آتش‌زنه‌ها کمک بگیرید

پنبه‌های آتش زنه، سنگ‌های منگنزی و قوطی‌های نوشابه می‌توانند راه حلی ساده‌تر برای درست کردن آتش در روز‌های بارانی باشند.

 

روشن کردن آتش در روزهای بارانی با پنبه - مجله گردشگری میهمان شو

در جهت باد آتش روشن کنید

این کار باعث می‌شود باد به شعله‌های آتش کمک کند تا به داخل هیزم‌ها جریان پیدا کند و آتش بهتر و سریع‌تر خودش را می‌گیرد.

 

روشن کردن آتش در روزهای بارانی - مجله گردشگری میهمان شو

آتش کوچکی روشن کنید

وقتی دمای هیزم و چوب بالاتر می‌رود، آتش هم شعله‌ورتر می‌شود. در روز‌های بارانی که هوا سرد‌تر است مطمئن باشید که کبریت شما مستقیما با مواد آتش‌زا مثل چوب به صورت مستنقیم در تماس باشد تا دمایشان بالاتر برود.

 

روشن کردن آتش کوچک در روزهای بارانی - مجله گردشگری میهمان شو

از برگ‌های خشک کمک بگیرید

برگ‌های خشک و مرده باعث می‌شوند آتش بیش‌تر روشن بماند. مرکز آتش را از برگ‌های خشک پر کنید تا احتمال گرفتن آتش بیش‌تر شود.

 

روشن کردن آتش با گیاهان در روزهای بارانی - مجله گردشگری میهمان شو

مقداری برگ خشک کنار بگذارید

همه‌ی برگ‌های مرده را داخل آتش نریزید. زمانی‌که احساس کردید آتش در حال خاموش شدن است این برگ‌های خشک هستند که می‌توانند آتش مرده‌ی شما را دوباره زنده کنند.

 

سراغ منقل یا بقایای آتش‌های قبلی نروید.

فضاهایی که حالتی گود دارند در روز‌های بارانی پر از آب می‌شوند، حتی اگر باران هم بند آمده باشد این نقاط رطوبت زیادی دارند و اصلا برای روشن کردن آتش فضای مناسبی به حساب نمی‌آیند. بهتر است خودتان برای روشن کردن یک آتش جدید بر روی زمین دست به کار شوید.

 

روشن کردن آتش در منقل در روزهای بارانی - مجله گردشگری میهمان شو

 

اگر تجربه ای در مورد آتش روشن کردن در روزهای بارانی دارید در همین قسمت با ما به اشتراک بگذارید.

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا