کردان مناسب ترین مقصد سفر یک روزه برای تهرانی ها

کردان یکی از بهترین جاهایی است که تهرانی ها می توانند برای تعطیلات آخر هفته ی خود به آن سفر کنند.

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

اگر از اهالی شهر تهران هستید و منتظر چیدن برنامه ای برای یک سفر یک روزه برای آخر هفته ی خود هستید پیشنهاد میهمان شو به شما یک سفر کوتاه به استان البرز و دیدن روستای سرسبز کردان است. کردان خالی از هرگونه دود و ترافیک است و می تواند تفرجگاهی دلنشین برای شهروندان تهرانی باشد.

اسم کردان را همه­ ی تهرانی ها شنیده اند اما آیا تا به حال برای دیدن کوه ها و تپه های این منطقه راهی جاده شده اید؟

 

چه طور به کردان برویم ؟

برای رسیدن به کردان فقط کافی است به سمت کرج رفته و بعد از آن وارد آزاد راه تهران – قزوین شوید. بعد از طی کردن 20 کیلومتر تابلوی کردان را در سمت راست جاده می بینید .

چون کردان در 65 کیلومتری شمال غرب تهران قرار گرفته است، به همین خاطر برای رسیدن به این روستای سرسبز خیلی در راه نخواهید بود.

روستای کردان جزو توابع شهر کوهسار از شهرستان ساوجبلاغ است و در ارتفاع 1350 کیلومتری از سطح دریا قرار دارد.

کردان از شمال با جاده ی کوهسار، از غرب با روستای سیف آباد، از جنوب با اتوبان کرج-قزوین و از شرق هم با کرج همسایه است.

 

روستای کردان-مجله گردشگری میهمان شو

 

کردان به خاطر داشتن خاکی حاصل خیز و مرغوب و هم چنین قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی مناسب، پر از باغ های میوه است.  کوچه باغ هایی پر از باغ های زرد آلو، گیلاس، گردو و توت تصویری است که باعث می شود بارها و بارها به کردان سفر کنید.

گذشتن رودخانه ی کردان از وسط روستا هم باعث شده است که زمین ها سرسبز باشند. رودخانه ی کردان از ارتفاعات کهار بزرگ سرچشمه گرفته است. این رودخانه از شمال شرق روستا به سمت جنوب غرب جاری می شود و در مسیر از شهرستان ساوجبلاغ و نظر آباد عبور می کند و در آخر در اطراف روستای نجم اباد وارد رودخانه می شود.

 

روستای کردان - مجله گردشگری میهمان شو

 

برج مقبره ی کردان

در فاصله ی 800 متری روستای کردان برجی با نمای آجری قرار دارد. این برج بر روی سکویی دایره ای مانند با قطر 8 متری قرار گرفته است .

برج مقبره ی کردان در سال 1380 به عنوان اثری متعلق به دوران سلجوقی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

 

روستای کردان - مجله گردشگری میهمان شو

 

پل بانو صحرای کردان

در 2 کیلومتری شمال غرب روستای کردان، بازمانده هایی از یک پل قدیمی متعلق به عصر صفوی وجود دارد که در حال حاضر فقط چند پایه از آن باقی مانده است.

اگر علاقه مند به دیدن آثار تاریخی هستید بازدید از این پل را به شما پیشنهاد می کنیم. برای رسیدن به این پل باید از مسیر روستای ولیان در شمال غرب روستای کردان عبور کنید.

 

روستای کردان - مجله گردشگری میهمان شو

 

جالب است بدانید که روستای کردان که این روزها همه اسم آن را شنیده اند تا قبل از زمان جنگ ایران و عراق محلی کاملا ناشناخته به حساب می آمد. اما در آن سال ها مردمی که برای فرار از تهران به حاشیه نشینی روی آوردند محله های اطراف کرج را برای سکونت انتخاب کردند.

با روی آوردن مردم به حاشیه های استان البرز کم کم شهرک های صنعتی در این مناطق به وجود آمد. کارگاه های آلومینیوم سازی، کارت سازی، ریسندگی، بافندگی و مرغداری ها باعث شده است که این نقطه به عنوان قطب اقتصادی غرب کرج شناخته شود.

 

روستای کردان - مجله گردشگری میهمان شو

 

داشتن آب و هوایی مناسب و وجود کارگاه های صنعتی باعث شد که قشر ثروتمند شهر تهران برای خرید خانه و ساخت ویلا در این روستا اقدام کنند که همین قضیه باعث شده است در تعطیلات رسمی ترافیک و شلوغی زیادی در روستای کردان وجود داشته باشد.

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا