کامل ترین راهنمای خرید چادر مسافرتی

چادر مسافرتی در حین سفر سرپناه و خانه ی شما است. ممکن است قرار باشد فقط یک شب در چادر بمانید اما شاید هم برنامه ی سفر شما تغییر کرد و قرار شد روزهای بیش تری را در چادر بگذرانید. به همین دلیل خیلی مهم است که چادر شما راحت باشد.

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

جمع کردن هیزم، ساختن یک آتش با بچه ها و خانواده، گذاشتن سیب زمینی داخل آتش و زمزمه کردن آهنگ مورد علاقه تان با بقیه ی همسفران. انجام دادن این تفریحات چه قدر هیجان انگیز است؟ زندگی کاری و تکالیف مدرسه و دانشگاه می تواند شما را حسابی خسته کند و تنها راه درمان این خستگی رفتن به کمپ یا سفر های یک روزه یا چند روزه است.

 

انتخاب چادر مسافرتی-مجله گردشگری میهمان شو

 

چه با تورهای طبیعت گردی به سفر بروید چه به صورت گروهی، یکی از مهم ترین وسایلی که به آن نیاز دارید یک چادر مسافرتی است. در این مقاله از میهمان شو یک راهنمای کامل از انواع چادرهای مسافرتی در اختیار شما گردشگر عزیز قرار می دهیم تا در هنگام انتخاب و خرید چادر مسافرتی بتوانید متناسب با نیازی که دارید بهترین خرید ممکن را داشته باشید.

 

انتخاب چادر مسافرتی-مجله گردشگری میهمان شو

 

چادر مسافرتی در حین سفر سرپناه و خانه ی شما است. ممکن است قرار باشد فقط یک شب در چادر بمانید اما شاید هم برنامه ی سفر شما تغییر کرد و قرار شد روزهای بیش تری را در چادر بگذرانید. به همین دلیل خیلی مهم است که چادر شما راحت و متناسب با تعداد افرادی که قرار است با شما در یک چادر بمانند انتخاب شود. خیلی از فروشنده ها هم ممکن است بخواهند آپشن های اضافه ای از چادر های مسافرتی را برای قیمت بیشتر به شما بفروشند. پس علاوه بر اینکه باید مقایسه ای از انواع چادرهای مسافرتی موجود در بازار را ببینید لازم است اطلاعات کاملی از انواع آپشن های اضافه ای که در چادرهای مسافرتی وجود دارد هم داشته باشید.

 

انتخاب چادر مسافرتی-مجله گردشگری میهمان شو

نکات پایه ای در انتخاب چادر مسافرتی

 

سایز چادر مسافرتی

در حالت نرمال سفر قرار است چند نفر در چادر شما بخوابند؟

به این سوال جواب بدهید که قرار است تعداد افرادی که با شما به سفر می آیند در بیشترین حالت چند نفر باشند؟

یک چادر مسافرتی می تواند حداقل بین 2 تا 3 سال دوام بیاورد پس در انتخاب سایز آن دقت کنید.

وقتی فروشنده ی چادر مسافرتی به شما این اطمینان را می دهد که این چادر 6 نفره است، بهتر است خیلی این حرف را جدی نگیرید. یک چادر 6 نفره می تواند در بهترین حالت برای خوابیدن 5 نفر جا داشته باشد. اگر می خواهید 6 نفر انسان بالغ را در یک چادر مسافرتی جا بدهید باید سراغ یک چادر مسافرتی با ظرفیت 8 نفر بروید.

 

انتخاب چادر مسافرتی-مجله گردشگری میهمان شو

اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که می خواهید به تنهایی سفر کنید باید از چادرهای بک پکینگ و تک نفره که سبک هستند استفاده کنید.

 

کمپ یا سفر شما از چه نوع است؟

قرار است به یک منطقه ی حفاظت شده بروید؟ یک طبیعت وحشی که چیزی از آن نمی دانید؟ یا قرار است در یکی از جاده ها و روستاهای پر تردد اطراف شهر محل زندگی تان کمپ بزنید؟

قبل از خریدن چادر مسافرتی ببینید از کدام نوع گردشگران به حساب می آیید؟ و بیشتر سفر های شما به چه شکل خواهد بود؟

 

انتخاب چادر مسافرتی-مجله گردشگری میهمان شو

 

اگر اهل سفر به حیات وحش هستید باید بدانید که به هیچ وجه کیفیت چادر را فدای قیمت نکنید. در حیات وحش و جایی که چیزی قابل پیش بینی نیست چادر مسافرتی قرار است از شما در برابر همه ی اتفاقات ناخوشایند محافظت کند. پس عاقلانه است که بودجه ی بیشتری را برای خرید چادر مسافرتی اختصاص بدهید.

اگر می خواهید به مناطق امن تر و محافظت شده سفر کنید و قصد چادر زدن در این مناطق را دارید می توانید چادر های معمولی تری خریداری کنید و خیلی نگران کیفیت چادر مسافرتی خود نباشید.

 

مواد به کار رفته در ساخت چادر مسافرتی

چادر های مسافرتی معمولا از پارچه های سبک ساخته می شوند. هر کدام از مواد به کار رفته در ساخت چادرهای مسافرتی معایب و مزایای خودش را دارد .

کرباس یا پارچه های مصنوعی و نخ :

چادرهای نخی در هوای سرد بیشتر گرم می مانند و در هوای گرم خنک تر هستند. این خاصیت تنفس پذیری در چادرهای مسافرتی نخی یک مزیت است اما توجه کنید که چادرهای نخی نسبت به بقیه چادرها سنگین تر هستند.

 

انتخاب چادر مسافرتی-مجله گردشگری میهمان شو

 

نایلون:

چادرهای مسافرتی ارزان تر معمولا از جنس نایلون ساخته شده اند. چادرهای نایلونی راحت تر آب را به خودشان جذب می کنند و در حین ساخت راحت تر فشرده می شوند. چادرهای نایلونی معمولا با سیلیکون، آکلریک و پلی اورتان ترکیب می شوند تا هم خاصیت ضد آب پیدا کنند و هم اینکه در برابر تابش مستقیم نور آفتاب بهتر عمل کنند.

البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر اهل رفتن به جاهای آفتابی هستید چادرهای نایلونی سبک بعد از مدتی در اثر قرار گرفتن طولانی مدت زیر نور خورشید از بین می روند . بهترین راه این است که هزینه ی بیشتری پرداخت کنید و از چادرهای نایلونی سنگینتر استفاده کنید.

 

انتخاب چادر مسافرتی-مجله گردشگری میهمان شو

 

پلی استر:

برخلاف چادرهای نایلونی، چادرهای سفری از جنس پلی استر در برابر نور خورشید خیلی بهتر عمل می کنند و زود خراب نمی شوند.

 

انتخاب چادر مسافرتی-مجله گردشگری میهمان شو

 

انواع مدل های چادر مسافرتی:

تنوع چادر های مسافرتی در بازار به حدی زیاد است که با رفتن به یک مغازه ی خرید تجهیزات سفر حسابی گیج خواهید شد.

اینکه چه مدلی از چادرهای مسافرتی مناسب سفر شماست بستگی به این دارد که معمولا در چه هوایی سفر می کنید و آیا یک گردشگر حرفه ای هستید یا یک خانواده ی خوشگذران که تعطیلات را به طبیعت اطراف می روند؟

اگر در زمستان و به صورت تکی سفر می کنید باید چادری خریداری کنید که خاصیت آئرودینامیکی داشته باشد تا از شما در برابر باد محافظت کند. چنانچه برای سفرهای خانوادگی قصد خرید چادر مسافرتی دارید باید به جادار بودن چادر بیش تر از هرچیز دیگری اهمیت بدهید.

چادرهای A-Frame

این چادرها خیلی راحت برپا می شوند و اگر در سفر خود کودکی به همراه ندارید این مدل چادرها به شما پشنهاد می شوند.

 

انتخاب چادر مسافرتی-مجله گردشگری میهمان شو

 

چادرهای Modified A-frame

این چادرها همان مدل پیشرفته ی چادر های A-Frame هستند با این تفاوت که با تغییر حالت خطی و مستطیلی آن ها افراد آزادی عمل بیشتری در هنگام قرار گرفتن در داخل آن را دارند.

 

چادرهای  Dome-Shape

اگر معمولا در روزهایی که باد می وزد به سرتان می زند که به طبیعت بروید این چادر ها را انتخاب کنید. برپا کردن یک چادر در روزهایی که باد می زند کمی سخت می شود اما با داشتن یک چادر Dome-Shape خیال شما از چادر زدن راحت خواهد بود. این چادرها محبوب ترین چادرهای مسافرتی در بین عامه ی مردم هستند.

 

انتخاب چادر مسافرتی-مجله گردشگری میهمان شو

 

چادرهای تونلی

 معمولا فضای بهتری برای خوابیدن و ایستادن به افراد می دهند و استفاده از آن ها در حال فراگیر شدن است . حواستان باشد که این چادرها در برابر وزش باد چندان مقاوم نیستند.

 

انتخاب چادر مسافرتی-مجله گردشگری میهمان شو

 

چادرهای هرمی

این چادرها برای کمپ های تابستانی بسیار مناسب هستند و معمولا در قسمت کفی خود چیزی به عنوان زیر انداز تعبیه نشده است. برای خوابیدن در این چادرها حتما باید یک زیر انداز از خانه با خودتان بیاورید.

 

انتخاب چادر مسافرتی-مجله گردشگری میهمان شو

 

چادرهای 4 فصل

این چادرها به گونه ای طراحی شده اند که چه در باران و چه در زیر آفتاب داغ و سوزان از شما به خوبی محافظت می کنند. هم چنین سیستم تهویه ی این چادرها به گونه ای طراحی شده است که همیشه جریان هوای مناسبی در این چادرها در جریان است.

 

انتخاب چادر مسافرتی-مجله گردشگری میهمان شو

 

چادرهای Trap

این ساده ترین مدل چادر مسافرتی است که می توانید به فکر خرید آن باشید. این چادرها نه دیوار دارند و نه چیزی به اسم کفی. این مدل چادرها فقط پوششی از نایلون یا پلی استر هستند که می توانند به سادگی به درختان گره زده شوند .

از این چادرها فقط در هنگام بارش باران یا در امان ماندن از تابش مستقیم آفتاب استفاده می شود.

 

انتخاب چادر مسافرتی-مجله گردشگری میهمان شو

 

داشتن یک چادر مسافرتی مناسب می تواند استرس شما برای اینکه شب را در کجا بمانید و یا اینکه چگونه بدون وجود حشره ی موذی یک خواب نیم روزی در طبیعت داشته باشید؛ از بین ببرد.

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا