چگونه از گزیده شدن توسط حشرات در سفر جلوگیری کنیم

اینکه از گزیده شدن توسط حشرات جلوگیری کنید بسیار ساده تر از این است که به فکر درمان جای گزش آن ها باشید. فرقی نمی کند به کویر رفته باشید یا جنگل. حشرات همه جا هستند

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

این تجربه برای اکثر افراد پیش آمده است که وقتی از سفر بر می گردند تمام بدن و صورتشان پر از جوش های قرمز شده باشد. خارش های مداوم و قرمزی شدید بسیار آزار دهنده است. به هر شهر جدیدی که سفر می کنید شمال یا جنوب جدا از تغییرات آب و هوایی که می تواند مزاجتان را به هم بریزد حشرات بومی آن منطقه هم می توانند حسابی سفر را به کامتان تلخ کنند.

اینکه از گزیده شدن توسط حشرات جلوگیری کنید بسیار ساده تر از این است که به فکر درمان جای گزش آن ها باشید. فرقی نمی کند به کویر رفته باشید یا جنگل. حشرات همه جا هستند و شما هم به عنوان طعمه ی گزش آن ها همیشه باید مواظب خودتان باشید.

در این مقاله با میهمان شو همراه باشید تا راه های جلوگیری از گزیده شدن توسط حشرات را در کنار یکدیگر بیاموزیم.

 

با سیستم اورژانس محلی مقصد سفر خود در تماس باشید

ممکن است در بعضی از فصل های سال برخی حشرات حامل ویروس ها و بیماری های خاص واگیردار یک منطقه باشند. اگر قصد دارید به جایی بروید که حالتی بکر دارد و مردم کم تری در آن جا زندگی می کنند باید بیشتر مواظب گزش حشرات باشید.

از آنجایی که در سفرهای کمپ که در دل طبیعت برگزار می شوند معمولا مقصد هایی انتخاب می شوند که از شهر و حتی روستا و حضور مردم به دور باشد بهترین راه برای گرفتن اطلاعات در مورد حشرات و بیماری های واگیر یک منطقه تماس با مرکز فوریت های پزشکی آن منطقه است.

 

جلوگیری از گزیده شدن توسط حشرات-مجله گردشگری میهمان شو

از خانه مجهز به سفر بیایید

راه هایی وجود دارد که شما می توانید برای جلوگیری از گزیده شدن توسط حشرات موذی انجام دهید .

  • مخازن آب خود را تمیز کنید و اگر گندیدگی در اثر ماندن آب در آن ها ایجاد شده است آن ها را تمیز کنید تا محل جذب شدن حشرات نباشند.

راه های جلوگیری از گزیده شدن توسط حشرات-مجله گردشگری میهمان شو

  • گتر های کوهنوردی تان را از هرگونه گل خشک شده ای تمیز کنید.

 

راه های جلوگیری از گزیده شدن توسط حشرات - مجله گردشگری میهمان شو

  • ظرف های آبی که روی آتش می گذارید را هم مداوم تمیز کنید و بشویید.

راه های دفع حشرات - مجله گردشگری میهمان شو

 

از کرم های دفع کننده ی حشرات استفاده کنید

شما بر اثر تجربه ی استفاده از انواع قرص ها و مواد دفع کننده ی حشرات به این نتیجه خواهید رسید که قرص هایی که حاوی مواد  DEET  هستند بهتر در عمل دفع عمل می کنند. این نوع دفع کننده ی حشرات مواد شیمیایی مصنوعی دارند که بر روی عملکرد سیستم آنتن حشرات اثر می گذارد.

 

کرم دفع کننده حشرات-مجله گردشگری میهمان شو

حواستان باشد که استفاده دائمی از این قرص ها و کرم های دفع کننده ی حشرات می تواند برای سیستم عصبی انسان مضر باشد.

معمولا حشرات بیشتر در ابتدای صبح و ابتدای بعد از ظهر بیش ترین مقدار فعالیت خود را دارند. پس بهتر است این زمان ها را داخل کمپ خود استراحت کنید و خود را در معرض تماس مستقیم با حشرات نگذارید. چنانچه مجبور بودید بین این بازه ی زمانی در بیرون از محوطه ی اقامتگاه یا کمپ باشیسد حتما از کرم های دفع کننده ی حشرات استفاده کنید . بهترین نوع کرم در مکان هایی که می دانید تعداد حشرات زیاد است کرم هایی هستند که بین 30 تا 35 درصد DEET دارند.این کرم ها می توانند تا چند ساعت محافظت خوبی جهت گزیده نشدن توسط حشرات به پوست شما بدهند.

 

کرم ضد گزش - مجله گردشگری میهمان شو

در هنگام استفاده از کرم های ضد گزش حشرات به نکات زیر توجه کنید

  • یک لایه ی سبک از این کرم ها را  بر پوست خود بزنید. توجه داشته باشید از این کرم ها در نزدیکی چشمها، لب و زخم ها استفاده نکنید.
  • از کرم های بالای 35 درصد DEET استفاده نکنید. هم چنین کودکان نباید از کرم هایی با درصد بالای 10 درصد DEET استفاده کنند.
  • برای کودکان زیر دو سال از کرم هایی که به طور کلی حاوی DEET هستند به هیچ وجه استفاده نکنید.
  • بعد از اینکه از فضای بیرون برگشتید حتما پوست خود و لباستان را به خوبی بشویید.
  • در حین سفر و وقتی در فضای کمپ هستید از شامپو ها و صابون های عطری استفاده نکنید چرا که این مواد باعث جذب بیشتر حشرات به سمت شما خواهند شد.

 

لباس مناسب بپوشید

لباس هایی با رنگ روشن بپوشید و به این نکته توجه داشته باشید که حتما در ناحیه ی کمر، مچ دست و آرنج پوشیده باشد چرا که معمولا بیشتر محل گزش حشرات در این نقاط اتفاق می افتد.

 

آیا تا به حال تجربه ی گزیده شدن توسط حشرات خاص یک منطقه را داشته اید؟

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا