سفر به قشم با ارزان ترین تورهای قشم

همه ی ما اسم قشم را شنیده ایم و اولین چیزی که با شنیدن نام این جزیره به ذهنمان می رسد زیبایی بی نظیری است که گردشگران این منطقه برایمان تعریف کرده اند.

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

همه‌ی ما اسم قشم را شنیده ایم و اولین چیزی که با شنیدن نام این جزیره به ذهنمان می رسد زیبایی بی نظیری است که گردشگران این منطقه برایمان تعریف کرده اند. از کوه های کم ارتفاع و تندیس ها گرفته تا بازار های سنتی و مناطق آزاد. دره های خوفناک و زیبا و لاک پشت های جزایر خلیج فارس.

اگر تا کنون به این جزیره‌ی سحر آمیز سفر نکرده اید تا دیر نشده دست به کار شوید و برنامه‌ی سفری خانوادگی به این نقطه ی زیبای ایران عزیزمان بچینید.

با میهمان شو همراه باشید تا گشتی در این سرزمین شگفتی بزنیم

قشم که از جزایر استان هرمزگان به حساب می آید بزرگترین جزیره ایران و هم چنین بزرگ ترین جزیره ی خلیج فارس است.

جزیره ی قشم در گذشته به اسم"ابرکاوان" شناخته می شده است و همیشه در تاریخ کشور عزیزمان سرزمینی پر از کشتزار و رونق و آبادانی بوده است. درختان خرما و زمین های پر رونق چیزی است که همیشه قشم را به عنوان مرکز زنده و فعالی برای دریانوردی و تجارت شناسانده است.

 

چه طور به قشم برویم:

تورهای طبیعت گردی زیادی هر سال وقتی هوا رو به خنکی می رود عاشقان طبیعت گردی و سفر را با خودشان به این نقطه ی گرم و مرطوب کشورمان می برند. فقط کافی است عبارت تور قشم را جست و جو کنید تا بتوانید از میان چندین گزینه‌ای که در دسترستان قرار می‌گیرد یکی را انتخاب کنید.

اگر قصد دارید خودتان به قشم سفر کنید دو راه پیش رو دارید

به شهر بندر عباس بروید و از آنجا یک پرواز به سمت قشم بگیرید. اگر شرایط جوی مناسب باشد به سادگی می توانید بلیت تهیه کنید در غیر اینصورت باید تا مساعد شدن شرایط جوی صبر کنید.

اگر می خواهید با ماشین خودتان به قشم بروید و سفری ماجراجویانه تر مد نظرتان است بهتر است به بندر پل که در 60 کیلومتری غرب بندر عباس است بروید . از بندر پل به سمت بندر لافت حرکت کنید. جذابیت این مسیر در این است که می توانید با کشتی های مخصوص ماشین سواری خود را هم با خودتان ببرید.

 

جزیره قشم-مجله گردشگری میهمان شو

 

جاذبه های طبیعی و گردشگری جزیره قشم:

اگر جزو طبیعت گردانی باشید که خرید کردن برایتان یک تفریح فوق العاده لذت بخش است باید به شما بگوییم که جای خوبی را برای سفر انتخاب کرده اید. جزیره قشم به داشتن بازارهای سنتی بزرگ و مراکز خرید بسیار دیدنی و لوکس معروف است. از طرفی به لطف قرار گرفتن این نقطه در بین مناطق آزاد تجاری قیمت اجناس حتی در بازار های مدرن و شیک هم به نسبت بازار‌های شهر خودتان مناسب‌تر است.

فرصت خرید کردن در بازارهای سنتی قشم را از دست ندهید. حال و هوای بازار های سنتی که در هر جای دیگر ایران دیده اید را فراموش کنید و فقط گشتی در این بازار های سنتی قشم بزنید تا ببینید تا چه اندازه مردم جنوب خونگرم و مهمان نواز و دوست داشتنی هستند.

 

غار نمک جزیره قشم

به موازات ساحل جنوبی قشم و در 90 کیلومتری این جزیره می توانید غار نمکی را پیدا کنید. داخل این غار به شدت تاریک است اما این تاریکی نباید مانع این شود که از دیدن قندیل های نمکی آن غافل شوید.

چراغ قوه‌ی موبایل خود را روشن کنید و کریستال های نمک را در جای جای این غار ببینید. قندیل های نمکی که از سقف غار نمک آویزان مانده اند به شدت توجه شما را به خودش جلب خواهد کرد.

 

غار نمک جزیره قشم-مجله گردشگری میهمان شو

کف این غار هم آب جریان دارد و باعث می شود که در طول سال چشمه ی نمکی داخل این غار جریان داشته باشد.

گفته شده است که این غار طولانی ترین غار نمکی در جهان است.

 

پارک کروکودیل قشم

آیا تا به حال کروکودیل ها را از نزدیک دیده اید؟ همان خزندگانی که اگر قصد کنند طعمه ای برای یک وعده ی غذاییشان انتخاب کنند باید حسابی ازشان ترسید.

 

پارک کروکودیل جزیره قشم-مجله گردشگری میهمان شو

 

در جزیره ی زیبای قشم می توانید به پارک کروکودیل‌ها بروید و در منطقه ای ایمن و حفاظت شده به تماشای نحوه زندگی این خزندگان عظیم الجثه بنشینید .

 

پارک کروکودیل قشم- مجله گردشگری میهمان شو

 

پارک کروکودیل‌های قشم اولین و بزرگ ترین پارک مربوط به کروکودیل ها در خاورمیانه است.

 

پارک کروکودیل ها- مجله گردشگری میهمان شو

 

قلعه پرتغالی ها ی جزیره قشم

در بیشتر مناطق حاشیه‌ی خلیج فارس می توانید رد پایی از قلعه های محتلف را ببینید.قشم هم جزو همان مناطقی است که تعداد زیادی قلعه را در دل خود جای دده است. ساختار قلعه پرتغالی ها به شکل 4 ضلعی های نا منظم است . قلعه ی پرتغالی های قشم شامل انبارهای جنگی، آب انبار، زندان و کلیسا است.

 

قلعه پرتغالی ها جزیره قشم-مجله گردشگری میهمان شو

 

این دژها وظیفه ی پشتیبانی از قلعه‌ی هرمز را به عهده داشته اند.

جالب است بدانید شاه عباس کسی بود که پرتغالی ها را از جزیره ی قشم بیرون کرد.

قلعه پرتغالی ها جزیره ی قشم- مجله گردشگری میهمان شو

 

نیایشگاه ناهید در جزیره ی قشم

زمانیکه به یک شهر جدید سفر می کنیم یکی از جالب ترین و تاریخی ترین جاذبه های گردشگری آن شهر، عبادتگاه های قدیمی آن شهر است.

یکی از تپه های اطراف قشم تپه ی کولغان است. این تپه در قسمت شمال غربی قشم قرار دارد.

 

نیایشگاه ناهید جزیره قشم-مجله گردشگری میهمان شو

 

در 2.5 تا 3 کیلیومتری تپه ی کولغان جزیره‌ی قشم نیایشگاه ناهید قرار دارد. این نیایشگاه روزی عبادتگاه زرتشتیان ساکن در این منطقه بوده است و هنوز هم علاقه مندان به تاریخ باستانی ادیان می توانند از این نیایشگاه دیدن کنند.

 

غار خربس(خزر)

در 12 کیلومتری قشم و در کنار جاده ی جنوبی غاری وجود دارد که به سینه ی کوه مشرف است. غار خربس بر اثر تخلیه ماسه ها و گرداب‌ها بوجود آمده است. خربس هم مشرف به دریاست و هم در جوار دشت میانکاسه قرار گرفته است.

 

غار خربس-مجله گردشگری میهمان شو

 

چاه های تل آب

در بندر لافت که در 76 کیلومتری شهر قشم و 30 کیلومتری از شمال فرودگاه بین المللی قشم قرار گرفته است منطقه ای به اسم چاه های تل آب وجود دارد. سیستم ذخیره ی آب در این چاه‌ها متعلق به زمان هخامنشیان و سیستم چاه‌کنی این مجموعه متعلق به دوره‌ی زرتشتیان است.تعداد این چاه‌ها دقیقا 366 تا است. 365 عدد از آن ها به نشانه‌ی تعداد روزهای سال و یک عدد هم برای روزهای کبیسه سال ساخته شده است.

 

چاه تل آب جزیره قشم-مجله گردشگری میهمان شو

 

اگرچه این چاه ها کاربرد خود را از دست داده لند اما در گذشته های دور جزیره قشم در هنگام بارندگی این چاه ها از آب پر می شده اند.

 

جزیره ی زیبای ناز

جزیره ی ناز 22 کیلومتر با قشم فاصله دارد. جذاب ترین ویژگی که در جزیره ی ناز توجه هر گردشگری را به خودش جلب می کند این است که شما می توانید با پای پیاده یا با ماشین های شخصی تان تا 1 کیلومتر به داخل آب های خلیج فارس بروید.

جزیره ی ناز ساحل شنی ندارد ولی سایت های مناسبی برای غواصی دارد.

 

جزیره ی ناز قشم-مجله گردشگری میهمان شو

 

این جزیره ی 3 هکتاری محل مناسبی برای تماشای مرغان دریایی و فلامینگوهاست.

 

سد روستای گوران

روستای گوران خود به تنهایی یک جاذبه گردشگری در جنوب ایران است. اهالی این روستا اکثرا مشغول ساختن لنج های ماهی گیری و باربری هستند و دستی هم در ساخت قایق دارند.

 

سد روستای گوران-مجله گردشگری میهمان شو

 

ساخت سد گوران هم به زمان هخامنشیان بر می گردد و یکی از آثار باستانی به جا مانده از آن دوران در قشم است.

 

سد روستای گوران-مجله گردشگری میهمان شو

جنگل های حرا

اگر به قشم سفر کنید بدون شک یکی از جاهایی که به آن سر خواهید زد همین جنگل های حرا است.

درختان حرا به درختانی گفته می شود که برگ هایی سبز و روشن دارند و بین 3 تا 6 متر ارتفاع دارند.

 

جنگل های حرا جزیره قشم-مجله گردشگری میهمان شو

 

درختان حرا مخصوص آب های شور هستند. کاری که این درختان با آب شور انجام می دهند درست مثل کاری است که یک آب شیرین کن انجام می دهد. درختان حرا آب شیرین دریا را می گیرند و نمک آن را دفع می کنند.

 

جنگل حرا-مجله گردشگری میهمان شو

 

جنگل های حرای قشم به علت شرایط جوی که دارند تنوع زیستی بسیار بالایی دارد. پرندگان مهاجر و نرم تنان، سخت پوستان ، ماهیان و مرغان ماهی خوار دریایی جنگل های حرا را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کرده اند.

 

جنگل حرا جزیره زیبای قشم-مجله گردشگری میهمان شو

 

دره ی ستارگان

اگر از قشم راه ساحل جنوبی را پیش بگیرید به روستای برکه خلف می رسید. راه خاکی این روستا شما را به سمت کوه های تو در تو و رسوبی دره ی ستارگان می برد.

 

دره ستارگان جزیره قشم-مجله گردشگری میهمان شو

 

دالان ها و حفره های تو در تو که بعضی جاها به قدری دالان ها به هم نزدیک می شوند که دیدن آسمان هم مشکل می شود.

 

دره ستارگان-مجله گردشگری میهمان شو

 

اما چرا دره‌ی ستارگان را به عنوان اسم این محل انتخاب کرده اند؟

افرادی که در گذشته در اطراف این دره زندگی می کردند به خاطر اشکال عجیبی که داخل این دره وجود دارد معتقد بودند که حتما ستاره ای بر این نقطه از زمین برخورد کرده است و این شکل های عجیب به خاطر این برخورد به وجود آمده است.

 

دره ستارگان -مجله گردشگری میهمان شو

 

تنوع زیستی لاک پشتان در جزیره ی قشم

در کل دنیا فقط 7 گونه لاک پشت دریای شناخته شده است. از میان این 7 نوع آب های خلیج فارس میزبان 5 نوع از این لاک پشتان است.

جزیره قشم-مجله گردشگری میهمان شو

 

تجربیات و عکس های بی نظیر خود را از سفر به جزیره ی رویایی قشم با ما به اشتراک بگذارید:

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا