روستای درک کجاست؟ تور درک تا چابهار

بیایید این بار به جای اینکه به جنگل، رودخانه، کویر یا آبشار برویم همگی با هم برویم به درک. موافقید؟ درک چندان هم جای بدی نیست یا بهتر بگویم خیلی هم جای خوب و فوق العاده ای است فقط کافی است که همت کنید و سری به درک بزنید.

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

بیایید این بار به جای اینکه به جنگل، رودخانه، کویر یا آبشار برویم همگی با هم برویم به درک. موافقید؟

درک چندان هم جای بدی نیست یا بهتر بگویم خیلی هم جای خوب و فوق العاده ای است فقط کافی است که همت کنید و سری به روستای درک بزنید. مناظر درک که طبیعتی به معنای واقعی بکر دارد و سکوت محض درک شما را بارها و بارها به این نقطه خواهد کشاند.

اگر همین الان یک عکس از  روستای درک به شما نشان دهند با خودتان می گویید : این نقطه ی بی نظیر باید حتما در آمریکای مرکزی یا جایی خیلی دورتر از ما باشد. اما واقعیت این است که روستای درک در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

درک روستایی است که در استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته است که خیلی مورد توجه گردشگران و طبیعت گردان قرار نگرفته است. معمولا تورهای طبیعت گردی برای رساندن مسافران به روستای درک برنامه‌ای برای تور چابهار ترتیب می‌دهند تا در مسیر از زیبایی‌های دیگر هم استفاده کنند.

استان سیستان و بلوچستان را شاید همه ی ما ایرانیان کمتر از نقاط دیگر کشور بشناسیم و تصوری که از آن در سر داریم با واقعیت میلیون ها متر فاصله داشته باشد.

روستای درک با مردمانی خونگرم و به شدت مهمان نواز یکی از امن ترین نقاطی است که هر تور طبیعت گردی یا مسافرتی می‌تواند به آن سفر کند.

مردمان روستای درک به علت نزدیکی شان به دریا اغلب به شغل ماهیگیری مشغولند و از همین راه زندگی خود را می گذرانند.

با میهمان شو همراه باشید تا سفری به دوست داشتنی ترین درک ایران بزنیم:

 

سفری به روستای درک-مجله گردشگری میهمان شو

 

روستای درک کجاست و چگونه می توان به درک رفت؟

در جنوب استان سیستان و بلوچستان و در امتداد دریای عمان جایی در 180  کیلومتری جنوب چابهار روستایی است به اسم درک که مقصد سفر امروز ماست. روستای درک در راه 2 بندر مهم جنوب کشور عزیزمان ایران یعنی در راه بندر چابهار و بندر عباس قرار گرفته است.

اگر در مسیر کناره‌ی بندر عباس به چابهار در حرکت باشید می توانید علاوه بر لذت بردن از پدیده ی گل های افشان به زر آباد هم سفر کنید. از شهر چابهار تا روستای زر آباد 170 کیلومتر در راه خواهید بود. بعد از طی کردن مسیری 10 کیلومتری از زرآباد به روستای درک خواهید رسید.

 

روستای درک-مجله گردشگری میهمان شو

 

جاذبه های روستای درک

درک خودش به تنهایی بدون داشتن هیچ تفریحات خاصی جاذبه ی بکر جنوب استان سیستان و بلوچستان است.

رمل های شن سفید رنگ که از دلشان نخل های سر به فلک کشیده روییده اند.

اما چرا در کنار آب های شور اقیانوس نخل روییده است؟ آن هم به این تعداد و به این همه زیبایی خیره کننده ؟

چه چیز سحر آمیزی در این منطقه از خاک سیستان اتفاق افتاده است که چنین ترکیبی از کویر و دریا و نخل خلق کرده است؟

در روستای ساحی درک فقط کافی است اندازه 2 متر زمین را بکنید . آب شیرین هدیه‌ای است که از دل زمین می جوشد و شگفت زده تان می کند. این همان راز روییدن درختان در این نقطه از کویر درک است.

بگذارید غروب بشود و از یکی از رمل های کویری بالا بروید و غروب خورشید را تماشا کنید. سرخی خورشید که قصد رفتن به خانه اش را دارد و سایه ی نارنجی رنگش بر امتداد افق های دور دریای عمان و پهناوری تصویر خورشید بر سطح آب از یک طرف و کویر سفید رنگ و منظره ی نخل های کویری از طرف دیگر شما را به وجد خواهد آورد.

 

سفر به روستای بکر درک-مجله گردشگری میهمان شو

 

این امتداد خط ساحلی کویری با دریا را در هیچ جای دیگری از ایران نمی توانید پیدا کنید.

تا می توانید از این منظره ی بکر لذت ببرید.

پاهایان را در دل شن های کویری غرق کنید و بگذارید پوستتان هم از این همه زیبایی لذت ببرد.

اگر اهل هیجان و تفریحات پر شور و حال هستید آفرود سواری بهترین گزینه برای شماست. این رمل های شنی برای آفرود سواری ساخته شده اند.

آفرود سواری چیست و چگونه برای یک سفر مهیج آفرودی آماده شویم؟

اگر دلتان خواست می‌توانید با قایق سواران محلی به گشت زنی در دریا مشغول شوید .

چه زمانی به روستای درک سفر کنیم؟

تابستان های روستای درک بسیار گرم است و بهترین فصل برای سفر به درک همان بهار و پاییز است که بتوانید از بادهای کویری و رقص باد بر روی امواج دریا لذت ببرید.

 

روستای درک-مجله گردشگری میهمان شو

 

چه وسایلی در سفر به کویر درک همراه با خود ببریم؟

از آنجا که تلاقی کویر با دریا اندکی از مرکزیت روستا دور است حتما آب آشامیدنی و خوراکی با خودتان به همراه ببرید.

برای سفر به کویر چه وسایلی با خود برداریم؟

در کویر درک  کجا اقامت کنیم ؟

این منطقه بیشتر از هرچیزی که در تصور شما باشد بکر است. به همین علت به شما توصیه می کنیم که یک کوله‌ی مناسب و مجهز ببندید و حتما چادر مسافرتی با خود به همراه داشته باشید تا شب را بر روی رمل های شنی و زیر تابش ستارگان آسمان صاف کویری صبح کنید. اگر هم در مسیر قصد رزرو اقامت‌گاه یا اجاره‌ی ملک دارید حتما قبل از سفر هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

 

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا