آبشار ترز کجاست؟ تورآبشار ترز رویایی ترین آبشار سوادکوه

شاید این فضا را در خواب ها و رویاهای شیرین مان دیده باشیم که در بین جنگل ها در مسیر یک رودخانه ی کم آب قدم می زنیم و صدای پرندگان مختلف که آواز می خوانند به گوشمان می رسد. وزش باد بر روی پوستمان را حس می کنیم و صدایی از دور به گوش می رسد.

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

شاید این فضا را در خواب ها و رویاهای شیرین مان دیده باشیم که در بین جنگل ها در مسیر یک رودخانه ی کم آب قدم می زنیم و صدای پرندگان مختلف که آواز می خوانند به گوشمان  می رسد. وزش باد بر روی پوستمان را حس می کنیم و صدایی از دور به گوش می رسد. صدای یک آبشار که ما را به سمت خودش صدا می زند. هر چه قدر بیشتر در این مسیر راه می رویم صدای آبشار به ما نزدیک تر می شود و خنکای هوا هم بیشتر به دلمان می نشیند. آواز پرندگان قطع نمی شود و شر شر صدای آب رودخانه روحمان را تازه می کند. نزدیک و نزدیک تر می شویم تا به آبشار می رسیم. یک آبشار با ارتفاع متوسط که پرندگان در کنارش می خوانند و پرواز می کنند. دلمان می خواهد کمی در کنار آبشار بنشینیم تا حسابی این لذت را برای خودمان به تمام و کمال برسانیم.

 

طبیعت گردی-مجله گردشگری میهمان شو

 

اما لازم نیست منتظر باشید تا شبی هم چنین خوابی ببینید فقط کافی است یک  تور طبیعت‌گردی به آبشار تزر پیدا کنید یا در یک تعطیلات آخر هفته کوله پشتی تان را بردارید و به سمت جاده های شمالی کشور راه بیفتید. بهشتی دست نخورده در انتظار طبیعت دوستان است. اینجا همان رویایی است که خیلی ها در خواب می بینند. به آبشار تزر خوش آمدید.با میهمان شو همراه باشید تا سفری به این نقطه ی بکر استان مازندران داشته باشیم.

 

چه طور به آبشار ترز برویم؟

آبشار ترز در استان مازندران و در نزدیکی سوادکوه شمالی قرار دارد. دهستانی در قسمت سواد کوه شمالی به اسم لفور می تواند شما را به آبشار تزر برساند.

 

آبشار تزر در سوادکوه-مجله گردگری میهمان شو

 

دو مسیر برای رسیدن به آبشار وجود دارد.

  • از مسیر جاده فیروز کوه: از جاده ی فیروزکوه به شهر زیبای شیرگاه بروید و جاده ای به اسم "گنج افروز" را پیدا کنید . این جاده شما را به سمت شهر بابل می برد. فقط حواستان باشد تا سه راهی لفور را رد نکنید. بعد از رسیدن به سه راهی لفور مسیرتان مشخص خواهد شد.
  • از مسیر جاده هراز: باید از شهر آمل عبور کرده و به سمت شهر بابل حرکت کنید و به لفور برسید. با پیدا کردن لفور یک مسیر خاکی شما را به سمت ابتدای جاده آبشار خواهد برد.

 

اگر اهل پیاده روی های سبک هستید و به پیمودن مسیرهای یک ساعته عادت دارید طی کردن مسیر آبشار برایتان بسیار ساده خواهد بود. چیزی حدود 45 دقیقه مسیر خاکی وجود دارد که باید از آن عبور کنید تا به آبشار برسید.

در مسیر آبشار از میان جنگل های سبز و باطراوت لفور استان مازندران عبور خواهید کرد. رودخانه ی بابل رود که از آبشار ترز نشأت گرفته است  از میان این جنگل ها رد شده است و بهترین راهنمای شما برای رسیدن به آبشار است.

صدای پرندگانی که در لابه لای درختان راش و ازگیل و انجیل آواز می خوانند حس و حالی فوق العاده از این تجربه ی گردشگری به شما هدیه می دهد.

 

مسیر آبشار تزر-مجله گردشگری میهمان شو

 

برای رسیدن به آبشار ترز فقط کافی است گوش هایتان را حسابی تیز کنید و به دنبال صدای آبشار بروید. برخورد قطرات آب آبشار با کفه ی آبشار ترز هر لحظه شما را صدا می زنند.

آبشار ترز یک آبشار آهکی است و به خاطر برخورد و ته نشین شدن آهک با سطح زیرین آبشار غار آهکی کوچکی به وجود آمده است که در نوع خودش جالب و دیدنی است.

 

بهترین فصل برای رفتن به  آبشار ترز

بهار، تابستان و پاییز فصل های مناسب برای سفر به آبشار ترز هستند. اگر دلتان می خواهد زیر آب آبشار کمی خنک شوید بهترین زمان برای سفر شما به آبشار ترز  فصل تابستان است چرا که آب آبشار گرم تر است و خیلی سردتان نمی شود.

دیدن این آبشار بکر در پاییز هم طرفداران خاص خودش را دارد. فقط مواظب مسیر باشید. بارش باران ممکن است سطح مسیر را کمی لغزنده کند.

 

آبشار تزر-مجله گردشگری میهمان شو

 

چه وسایلی لازم است با خود به آبشار ترز ببریم؟

این مسیر درست از وسط طبیعت بکر استان مازندران عبور می کند. پس به دنبال آب آشامیدنی و یا آنتن تلفن همراه نباشید.

چگونه آب رودخانه را برای آشامیدن تصفیه کنیم؟

یک پانچو برای روزهای بارانی و آب آشامیدنی جزو ملزومات مهم برای این گشت زنی در طبیعت است. کفش مناسب به پا کنید چرا که ممکن است هوا بارانی باشد و لازم باشد مسیر را کمی با سختی طی کنید.

 

آیا تا به حال به بازدید از جنگل لفور و آبشار ترز رفته اید؟ تجربیات سفر خود را با ما به اشتراک بگذارید:

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا