راهنمای کامل خرید کوله ی سفر چگونه یک کوله برای خرید انتخاب کنیم؟ قسمت اول

برای شما حتما این اتفاق افتاده است که در میانه ی مسیر با خودتان بگویید:" ای وای این کوله بیش از اندازه بزرگ است." یا اینکه به دوستتان بگویید:" کوله ی من جا ندارد این وسایل را تو با خودت بیاور."

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

برای گردشگرانی که قصد سفرهای چندروزه دارند یا طبیعت دوستانی که قصد دارند با تورهای مسافرتی به سفرهای یک یا چندروزه بروند، اینکه چه کوله ای را انتخاب کنند و چه وسایلی داخل آن بگذارند بسیار مهم است.

برای شما حتما این اتفاق افتاده است که در میانه ی مسیر با خودتان بگویید:" ای وای این کوله بیش از اندازه بزرگ است." یا اینکه به دوستتان بگویید:" کوله ی من جا ندارد این وسایل را تو با خودت بیاور."

در یک سفر کوله پشتی شما هم کمد لباس هایتان است هم منبع آب هم جایی برای قرار دادن غذا. پس باید یک کوله ی خوب و متناسب با هدفی که از گردشگری به دنبالش هستید انتخاب کنید. با میهمان شو همراه باشید تا در این قسمت انواع کوله های موجود در بازار را بشناسیم.

 

کوله های روزانه:

می خواهید به دوچرخه سواری یا  اسکی بروید و  یا گشت و گذاری کوتاه اطراف محل زندگی تان داشته باشید. می توانید یک کوله ی کوچک روزانه با خودتان بردارید. این کوله ها سبک و ارزان هستند و می توانید وسایلی که برای یک تفریح کوتاه مدت نیاز دارید را در آن ها جای بدهید. خیلی از گردشگران برای سفرهای یک روزه و کمپ های کوتاه مدت از همین کوله های روزانه استفاده می کنند. کوله های روزانه به اندازه 40 لیتر گنجایش دارند. و البته چون کوله های تخصصی نیستند با شکل ها و طرح های گوناگون در بازار وجود دارند.

 

گنجایش: 10 تا 35 لیتر

وزن: نیم تا یک کیلو گرم

جای دسترسی : از بالا و کناره ها

نوع تماس با بدن: داخلی

مصارف کاربرد: کوه نوردی های خیلی سبک و پیاده روی

 

انتخاب کوله مناسب کوله های روزانه-مجله گردشگری میهمان شو

 

کوله های مخصوص شب:

کوله های مخصوص شب به اندازه کافی بزرگ هستند که بتوانند وسایل 2 تا 3 روز یک سفر را در خود جای دهند. این کوله ها مناسب کمپینگ های چند روزه هستند. این کوله ها نه آنقدر بزرگ هستند که بتوانید توی آن ها را با کلی خرت و پرت و چیزهای غیر ضروری پر کنید نه خیلی کوچک که نتوانید وسایلتان را در آن ها با خیال راحت جا بدهید. این کوله ها گنجایشی بین 40 تا 60 لیتر دارند.

 

گنجایش: 40 تا 60 لیتر

وزن: نهصد گرم تا  تا یک و نیم  کیلو گرم

جای دسترسی: بالا

نوع تماس با بدن: داخلی و احاطه کننده

مصارف کاربرد: کمپینگ های کوتاه شبانه

 

انتخاب کوله مناسب کوله های مخصوص شب-مجله گردشگری میهمان شو

 

کوله های مخصوص مسافرت چند روزه:

این کوله های 60 تا 75 لیتری از قدیمی ترین کوله هایی هستند که گردشگران طبیعت دوست برای سفرهای چند روزه ی خود انتخاب  می کنند. این کوله ها پوششی محکم و مقاوم دارند. در قسمت پشت حالتی از تسمه های باد دار برای راحتی تعبیه شده و کلی امکانات دیگر دارند. این کوله ها با بندهایی قابل تنظیم می توانند وسایل یک سفر 5 تا 7 روزه را به راحتی داخل خود جا بدهند.

 

گنجایش: 60 تا 75 لیتر

وزن: یک کیلو نهصد گرم تا دو کیلو و هفتصد

جای دسترسی: بالا و کناره های کیف

نوع تماس با بدن: داخلی و احاطه کننده

مصارف کاربرد: طبیعت گردی و مسافرت های یک هفته ای

 

انتخای کوله مناسب کوله های سفری چندروزه-مجله گردشگری میهمان شو

 

کوله های سفری:

شما برای سفرهای طولانی مدت، کوهنوردی های چند روزه و کمپینگ های پاییزه بدون شک به یک کوله ی سفری احتیاج دارید. این کوله ها به سادگی تغییر سایز می دهند . قسمتی برای تقسیم فشار بر روی بدن انسان دارند که مثل کمربند در قسمات زیرین کفش قرار می گیرد و محفظه ای در قسمت بالایی کوله دارند که قابل جدا شدن است و به اندازه 125 لیتر ظرفیت حمل بار دارند. وقتی یک کوله ی سفری می خرید مهم ترین کاری که باید انجام دهید این است که آن کوله را متناسب با سایز خودتان تغییر سایز بدهید. لطفا به این نکته توجه داشته باشید که بیشترین وزنی که یک ورزشکار می تواند در کوله ی خود جای دهد چیزی معادل 40 درصد از وزن بدن خودش است. مثلا یک فرد با 68 کیلوگرم وزن نباید بیشتر از 27 کیلوگرم کوله ی خود را سنگین کند. سعی کنید وسایلی که احتیاج ندارید را با خودتان حمل نکنید و گول حجم بالای این کوله ها را نخورید. کوله کشی با وزن بیش از وزنتان اثرات فرسایشی روی بدن شما خواهد داشت.

گنجایش: 75 تا 125 لیتر

وزن: یک کیلو سیصد گرم تا دو کیلو و هفتصد

جای دسترسی: بالا و کناره های کیف

نوع تماس با بدن: داخلی

مصارف کاربرد: کوهنوردی و کمپینگ های پاییزی

 

انتخاب کوله مناسب کوله های سفری-مجله گردشگری میهمان شو

 

کوله های تکنیکی:

در این کوله ها از امکانات کوله تا حد ممکن کم شده است . در این حد که حتی امکاناتی مثل کمربند یا قسمت بالایی کوله پشتی که در کوله های سفری باعث جا دار شدن کوله ها می شد در این مدل کوله ها حذف شده است.  در عوض کم شدن آیتم های قبلی زنجیر هایی برای اضافه کردن یک سری اکسسوری ها به این کوله ها اضافه شده است. این کوله ها برای زمانی که می خواهید به اسکی یا کوه نوردی های خیلی سبک بروید توصیه می شوند. این مدل کوله ها نسبت به بقیه مدل ها باریک تر و درازتر هستند که باعث می شود امکان تحرک کوهنورد یا فردی که این کوله را حمل می کند بیشتر شود.

 

گنجایش: 10 تا 20 لیتر

وزن: نیم کیلو گرم تا هفتصد گرم. 

جای دسترسی: بالا و کناره های کیف

مصارف کاربرد: کوهنوردی های سبک و اسکی

 

انتخاب کوله مناسب کوله های تکنیکی-مجله گردشگری میهمان شو

 

کوله های هیدراتاسه :

این کوله ها علاوه بر اسم عجیبی که دارند ظاهر جالب و متفاوتی هم دارندو برای یک سفر یک روزه مناسبند. این کوله ها برای حمل آب و مقدار خیلی کمی از وسایل لازمتان که فقط به اندازه 2 تا 10 لیتر ظرفیت داشته باشند طراحی شده اند. این نوع کوله های هیدراتاسه انتخاب مناسبی برای دونده ها، طرفداران اسکی، کوهنوردان و یا هر کسی که می خواهد مسافت زیادی را بدون نیاز به وسایل خیلی زیاد طی کند، می باشد.

 

گنجایش: 2 تا 10 لیتر

وزن: نیم کیلو گرم تا نهصد گرم. 

جای دسترسی:  کناره های کیف

 مصارف کاربرد: پیاده روی های روزانه طولانی مدت، دوندگی، دوچرخه سواری و کوهنوردی های سبک

 

انتخاب کوله مناسب کوله های هیدراتاسه-مجله گردشگری میهمان شو

 

با ما همراه باشید تا در قسمت دوم از راهنمای انتخاب کوله ی مناسب راجع به اینکه هر کدام از آیتم های گنجایش، جای دسترسی کوله و وزن یک کوله چگونه می توانند روی بدن شما تاثیر گذار باشند،  مفصل صحبت کنیم.

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا