تهران پایتخت ایران

تهران پایتخت ایران یکی از پر رفت و آمدترین شهرهای ایران است. تهران 25 مین شهر پر جمعیت در جهان است. شمال و جنوب تهران به علت مجاورت با مناطق کوهستانی و مناطق کویری دارای آب و هوایی متفاوت است

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

تهران پایتخت ایران یکی از پر رفت و آمدترین و بزرگترین شهرهای  ایران است. تهران 25 مین شهر پر جمعیت در جهان است. شمال و جنوب تهران به علت مجاورت با مناطق کوهستانی و مناطق کویری دارای آب و هوایی متفاوت است و مردم شمالی و جنوبی این شهر در زمستان ها و تابستان ها رنج دمایی متفاوتی را تجربه می کنند.با میهمان شو همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از پایتخت ایران به دست بیاورید:

  • باغ ها و پارک های بزرگ  استان تهران تهران
  • مناطق تاریخی استان تهران
  • جاذبه های گردشگری طبیعی استان تهران

از قدیم شهر تهران را با میدان آزادی می شناسند اما از زمان ساخت برج میلاد نماد شهر تهران از برج آزادی به برج میلاد تغییر یافت. برج میلاد که در بزرگراه شهید همت و بزرگراه حکیم واقع شده یکی از جاذبه های گردشگری برای گردشگرانی است که به این شهر سفر می کنند. پیشنهاد می شود در روزهایی که هوا صاف و تمیز است برای بازدید از این برج به آن مراجعه کنید.

 

میدان آزادی-مجله گردشگری میهمان شو

 

می توان اینطور ادعا کرد که نیمی از فعالیت های صنعتی و اقتصادی کشور در این شهر انجام می شود. به همین خاطر است که در تهران بیش از هر چیز دیگری شرکت و آپارتمان و واحد های تجاری و اداری دیده می شود. پاساژها، برج های تجاری اداری، کارخانه ها و کارگاه ها همه و همه خود را در این شهر نسبتا کوچک جای داده اند.

بازار بزرگ تهران یکی از آن جاهایی است که هر مسافری باید سری به آن بزند. بازار فرش تهران، بازار طلافروشان و رستوران های معروف بازار تهران می توانند یک روز متنوع و خوشمزه را برای گردشگران بسازند.

 

بازارتهران-مجله گردشگری میهمان شو

 

بازار پارچه و پرده ی تهران که در خیابان های زرتشت، مولوی، گاندی و عبدل آباد قرار گرفته اند هم میزبان مسافرانی است که برای خرید پارچه به آن ها مراجعت می کنند.

 

بازار پارچه-مجله گردشگری میهمان شو

 

آخرین جایی که معمولا از شهرهای دیگر برای خرید به آن مراجعه می کنند بازارهای مبل شهر تهران است. تهران دو باز مبل عمده دارد یکی در جنوب شهر به نام بازار مبل یافت آباد و دیگری بازار مبل دلاوران در شرق تهران. فرقی نمی کند به کدام یک از بازار های مبل مراجعه کنید. آخرین مدل های مبلمان و سرویس های چوبی را در این نقاط می توانید به سادگی پیدا کنید.

بازار مبل-مجله گردشگری میهمان شو

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا