کویر کاراکال کجاست؟ تورهای کویر کاراکال

مناطق مرکزی ایران عزیزمان به علت برخورداری از شرایط جوی خاص، همواره میزبان کویر نوردان و تورهای کویر نوردی زیادی بوده اند. اصفهان، یزد، کاشان و سایر شهرهای مرکزی در فصل های معتدل سال پذیرای گردشگران است.

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

مناطق مرکزی و کویر‌های ایران عزیزمان به علت برخورداری از شرایط جوی خاص همواره میزبان تور‌های طبیعت گردی و تورهای کویر نوردی زیادی بوده اند. اصفهان، یزد، کاشان و سایر شهرهای مرکزی در فصل های معتدل سال پذیرای تور‌های یک روزه یا تور‌های چندروزه‌ای هستند که مسافران علاقه‌مند به کویر را که به جست و جوی سکوت و آرامش رمل های شنی بار سفر می بندند و رهسپار کویر های این نقاط می شوند. شهر یزد که برای کویر گردان بیشتر با نام های خوربیابانک و ابرقو شناخته شده است، در دل خود کویر بکر کاراکال را نیز جای داده است. با میهمان شو همراه باشید تا با هم گشتی در کویر کاراکال بزنیم:

کویر کاراکال که نام خود را از گربه سانی باهوش که در حوالی سرزمین های خشک بافق زندگی می­کند گرفته است، به تازگی مقصد گردشگری بسیاری از تورهای کویر قرار گرفته است.

 

کاراکال-مجله گردشگری میهمان شو

 

ترکیب آبی و سفید آسمان کویر کاراکال با رمل های شنی در سکوت محض و طبیعت بکر کاراکال شاید تنها چیزی است که تور‌های یک روزه‌ی کویر و مسافران آن‌ها را به این نقطه ی ایران می کشاند.

 

جاذبه های کاراکال:

از جاذبه‌های بی نظیری که در کویر کاراکال چشم انتظار گردشگران و تورهای طبیعت‌گردی هستند میتوان به خانه­ ی وحشی بافقی شاعر سده ­ی دهم، باغ تیتو، میدان خان، معدن سنگ آهن چغارت، قلعه­ و نخلستان های باقرآباد و آب انبار کاکامیر که از بزرگترین آب انبارهای بافق است؛ اشاره کرد.

هنگامیکه در دل کویراز هوای آزاد لذت می برید نیز بالا رفتن از تپه های شنی، سافاری، شتر سواری، atv سواری، موتور سواری  و رصد ستاره ها در دل شب حسابی روحیه تان را تغییر می دهد.

 

جاذبه های گردشگری کاراکال-مجله گردشگری میهمان شو

 

برای کویر نوردی چه وسایلی با خود داشته باشیم؟

برای فرار از سوختگی مستقیم از آفتاب، عینک آفتابی، کلاه سایه بان، کفش مخصوص پیاده روی و لباس راحتی فراموش نشود. همه­ ی طبیعت‌گردان تجربه ی پیدا کردن شن از داخل کفش ها و لباس هایشان را حتی بعد از بازگشت از کویر دارند. پس بهتر است لباسی و کفشی را انتخاب کنید که جیب نداشته باشد و ترجیحاً آستین دار باشد در ضمن فرقی نمی کند که چه زمانی به کاراکال یا هر کویر دیگری سفر می­کنید حتما برای شب های کویر لباس گرم همراه داشته باشید.

سایر وسیله های شخصی مثل قمقمه­ ی آب، داروهای مورد نیاز، پانچو و دوربین عکاسی برای ثبت لحظات هم جزو لاینفک وسایل ضروری کویر گردی است.

همراه داشتن وسایل ضروری به شما و همسفرانتان کمک خواهد کرد تا لحظات بهتری را در کویر سپری کنید.

نکات کاربردی سفر به کویر

برای رسیدن به کاراکال  چقدر در مسیر خواهیم بود؟

 اگر از تهران قصد سفر به کاراکال را دارید بعد از گذشتن از قم واصفهان به یزد خواهید رسید. بعد از آن هم باید چیزی حدود 1 ساعت و 30 دقیقه از شهر یزد به سمت بافق در مسیر باشید. در نتیجه  طی کردن این مسیر گردشگری چیزی حدود 8 ساعت از تور‌های طبیعت گردی زمان خواهد برد. البته در جای جای این مسیر جاذبه های طبیعی در شهرهای مسیر وجود دارد که حسابی سرگرمتان خواهد کرد.

 

چه فصل هایی را برای سفر به کاراکال انتخاب کنیم؟

به دلیل نوسانات بسیار بالای دمایی در مناطق کویری بهتر است دو ماهه­ ی اول سال و فصل پاییز را برای کویرگردی انتخاب کنید. تابستان ها به علت بالابودن دما و زمستان ها به علت سرمای خشک و طاقت فرسا به هیچ وجه برای سفر به گردشگران توصیه نمی شود.

 

 

وقتی به کاراکال رسیدیم در کجا اقامت کنیم ؟

نزدیک ترین هتلی که گردشگران و تور‌های یک روزه‌ای که به کاراکال می‌‍روند می‌­توانند پیدا کنند، هتل نیکان واقع در شهر بافق جنب میدان دانشجوی این شهراست.همچنین چنانچه قصد دارید در کمپ های کویر گردی اقامت کنید میتوانید سری به مجتمع شهید برزگری واقع در روستای گردشگری صادق آباد بزنید.

 

اقامتگاه در کاراکال-مجله گردشگری میهمان شو

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا