تور دریاچه ی فراخین تا آبشار دارنو

فرقی نمی کند از جاده ی هراز به سمت نوشهر حرکت کرده اید یا از جاده ی فیروزکوه و یا پیچ و خم های چالوس را پشت سر گذاشته اید؛ مطمیناً تا کنون اسم تالاب فراخین یا آبشار دارنوی نوشهر به گوشتان نخورده است.

عکس : مجله گردشگری میهمان شو

فرقی نمی کند از جاده ی هراز به سمت نوشهر حرکت کرده اید یا از جاده ی فیروزکوه و یا پیچ و خم های چالوس را پشت سر گذاشته اید؛ مطمیناً تا کنون اسم تالاب فراخین یا آبشار دارنوی نوشهر به گوشتان نخورده است. نوشهر هم مشرف به دریاست و  هم در جوار جنگل، از طرفی تعداد زیادی ویلا و سوییت هم برای اقامت تورهای طبیعت گردی و گردشگران دارد، به همین خاطر است که ترکیب تالاب فراخین و آبشار دارنو که همچنان نسبت به سایر جاذبه های گردشگری استان مازندران، دست نخورده تر است به تفرجگاهی بکر برای طبیعت دوستان تبدیل شده است.

امروز در میهمان شو سفری به بلندای درختان سر به فلک کشیده ­ی جنگل های شمالی به دریاچه­ ی فراخین  و آبشار دارنو خواهیم داشت.

نوشهر-مجله گردشگری میهمان شو

دریاچه‌ی فراخین کجاست؟

برای رسیدن به دریاچه باید خود را  به کمک یکی از جاده های اصلی به نوشهر برسانید. این شهر زیبا در خط ساحلی دریای خزر، در شمال شرقی شهر چالوس و غرب شهر نور جای خوش کرده است.  تالاب فراخین نیز در شرق روستای کندلوس و 5 کیلومتری شمال روستای چلندر و حد فاصل جنگل های کجور تا نوشهر  قرار دارد .

دریاچه­ ی فراخین و جاذبه های راز آلودش

یکی از مهیج ترین قسمت های تور یک روزه سفر به دریاچه ی فراخین نیسان سواری از میانه ­ی جنگل های فراخین است. بعد از گذشتن از میان درختان سبز و سرافراز روستای ویسر، تنفس از هوای پاک شرجی استان مازندران و لذت بردن از دریاچه های کم عمق مسیر به دریاچه می رسیم.  دریاچه­ی فراخین با طول و عرضی معادل با 700 و 300 متر و با قرار گیری درارتفاع 2200 متری از سطح دریا جلوه ای بی نظیر به این خطه ی سرسبز کشورمان بخشیده است. همانطور که از مساحت دریاچه مشخص است، فراخین بیشتر به تالاب شباهت دارد تا دریاچه اما  به علت همجواری این دریاچه  با جنگل های پهن برگ  هیرکانی که پوشش جنگلی چندان پهناوری نیز ندارد و بکر بودن آن به تازگی میزبان گردشگران طبیعت دوست از سراسر ایران می باشد.

دریاچه ی فراخین را دریاچه ی ارواح نیز می نامند . علت این نامگذاری نمی تواند  بی ارتباط با وجود تنه های بزرگ درختان پیر در میانه­ی دریاچه و احاطه شدن توسط پوشش جنگلی سبز آن منطقه از سویی و خزه های بزرگ و سبز رنگ و آب لاجوردی رنگ دریاچه از سوی دیگر باشد.

دریاچه فراخین-مجله گردشگری میهمان شو

 

آبشار دارنو مائده ای از دل طبیعت

 اولین تصویری که از شنیدن کلمه ­ی  آبشار در ذهنمان تداعی می شود وجود گنج های رمز آلود و عجیب پشت آن هاست. آبشارها که از ارتفاعاتی در دل آسمان ارزانی بخش مائده ی آسمانی شفافی چون آب هستند همواره سخاوتمندانه پذیرای طبیعت دوستان و گردشگران بوده اند. آبشار دارنو هم یکی از همان آبشار هاست. که در نزدیکی دریاچه­ ی فراخین قرار گرفته است.

بعد از اندکی توقف و شنای دلچسب در دریاچه ی فراخین چیزی حدود 10 دقیقه نیسان سواری در دل جنگل ما را به آبشار دارنو می رساند.مسیر رسیدن به دارنو گردشگران را با طبیعتی بکر و چشم نواز غافلگیر می کند. 7 آبشار طبقاتی در انتظار ما خواهند بود . آبشار دارنو  که دومین آبشار مسیر است با 25 متر ارتفاع مرتفع ترین آبشار از این سری آبشارهاست. برای رسیدن به هفتمین آبشار مسیر لازم است مسیری را که حدوداً 40 دقیقه از شما زمان خواهد گرفت را از دل کوه و جنگل به سمت ارتفاعات طی کنید. عبور از کنار رودخانه در خنکای هوای آبشار دارنو و همجواری با سبزترین طبیعت ایران خستگی را از تن شما در خواهد کرد.

 

آبشار دارنو-مجله گردشگری میهمان شو

برای سفر به دریاچه ی فراخین و آبشار دارنو چه وسایلی با خود همراه داشته باشیم؟

از آنجاییکه اکثر گردشگران با دیدن دریاچه ی فراخین و رودخانه های مسیر آبشار دارنو هوس شنا به سرشان میزند و شما هم از این قاعده مستثنی نخواهید بود. توصیه می شود یک دست لباس اضافه به همراه داشته باشید.

اگر اهل قایق سواری هستید یک قایق بادی می تواند اوقات خوشی را بر روی دریاچه ی فراخین برایتان  به ارمغان آورد.

با توجه به اینکه لازم است مسیرهایی را به پیاده روی بپردازید حتما از کفش مناسب و لباس راحتی استفاده کنید.

از آنجاییکه طبیعت وهم آلود دریاچه­  مسلماً شما را مسحور خود خواهد کرد همراه داشتن یک دوربین عکاسی برای ثبت این طبیعت بکر برای همه ­ی طبیعت گردان ضروری است.

چه فصل هایی را برای سفر به دریاچه ی فراخین انتخاب کنیم؟

جنگل ها و دریاچه ها آنقدر زیبا هستند که تماشایشان در هر کدام از فصل های چهارگانه جذابیت خاص خودش را دارد. برگ های پاییزی جنگل های فراخین و قندیل های یخ زده ی زمستانی آبشار دارنو هرکدام طرفداران خاص خودش را دارد. اما اگر قصد شنا کردن در دریاچه­ یا خیس شدن زیر آبشار را دارید بهتر است از فصول گرم سال برای بازدید از این طبیعت بکر و رویایی بهره ببرید .

 

آیا به این نقاط سفر کرده اید؟ تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید:

محبوب ترین ها

سفر یکی از تجربیات شیرین در زندگی است. سفر کردن امکان شناخت دنیای ناشناخته‌ها را برای شما فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد که به صورت شخصی سفر می‌کنید یا همراه تورهای طبیعت‌گردی می‌شوید؛ سفر زیباست و زیبایی آن با داشتن همسفرهای پرانرژی صد چندان می‌شود.

داشتن دانش و اطلاعات کامل در خصوص آموزش‌های سفر به شما کمک می‌کند تا تجربه‌ای شیرین‌تر از سفر خود داشته باشید. راهنمای سفر بخشی است که در مجله گردشگری میهمان شو به صورت کامل به هرآنچه که لازم است قبل از سفر بیاموزید پرداخته‌است. مشاهده بیشتر...

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله گردشگری میهمان شو تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

بالا